//

Як російські ЗМІ розігнали брехню, що Зеленський пропустив свій виступ на кліматичному саміті – Без Брехні

Як російські ЗМІ розігнали брехню, що Зеленський пропустив свій виступ на кліматичному саміті

На Всесвітньому саміті лідерів 1 листопада 2021 року розпочалася 26 конференція ООН зі зміни клімату (COP26). І там «РИА Новости» знайшли “зраду”: нібито Зеленський пропустив свій виступ на кліматичному саміті. Цю новину не перевіривши рознесли українські ЗМІ і вона викликала обурення в соціальних мережах. А потім з’явилася ще й конспірологічна теорія про постановне відео. Але як все було насправді, розберемося.

МЕСЕДЖ 1: «Зеленський пропустив свій виступ на Кліматичному саміті. він мав виступити після Джо Байдена та Джастіна Трюдо. однак на відео видно, коли Джон Керрі, спецпредставник президента США з питань клімату, запрошує на трибуну Зеленського та шукає його поглядом у залі, то Зеленський не з’являється»

 

«РИА Новости» заявляють, що «Зеленський пропустив свій виступ на кліматичному саміті». Хоча в самому тексті вони писали про інший захід, який був присвячений «глобальній ініціативі щодо скорочення викидів метану». Виступ на кліматичному саміті світових лідерів та виступ на ініціативі з метану це два різні заходи, які відбулися в один день в різних залах.

На офіційному сайті конференції COP26 вказано, що 01-02.11.21 відбувався Саміт світових лідерів, на ньому і виступив Зеленський. Згідно з попереднім списком спікерів він мав виступати на пленарному засіданні 2 листопада в період між 9:00 та 13:00, чотирнадцятим за чергою.

Проте проголошував промову Зеленський 1 листопада на першому пленарному засіданні замість президентки Молдови, десятим за рахунком, між президентами Кенії та Єгипту. 

Президент США виступав третім, а прем’єр Канади Трюдо взагалі не виступав у цьому блоці. Тому після них, як говориться у фейковій новині, він виступати не міг і не повинен був.

Щодо пропуску президентом Зеленським ініціативи про скорочення викидів метану

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України, пояснив, що «ситуація з виступом на Метановій ініціативі, складається з того, що російські медіа почали розганяти історію про те, що начебто президента України не було на засіданні, коли Джон Керрі його оголосив. Справжня хвиля та істерика з цього приводу розвертається саме в російських медіа. Тому, що на цій конференції Зеленський дуже добре поговорив з Байденом та державним секретарем Ентоні Блінкеном. Під час Метанової ініціативи у Зеленського відбувалася зустріч з державним секретарем Ентоні Блінкеном. Графік української делегації був надмірно завантажений і модератора дискусії було попереджено про те, що український лідер не зможе виступити на заході». 

Отже, маніпулятивний заголовок “пропустив саміт” з натяком, що український президент знову щось утнув, був запущений російським пропагандистським ЗМІ. Саме з таким посилом новину підхопили звідти і наші ЗМІ та соцмережі.  

До речі “метановий” захід пропустило ще декілька президентів, але російську пресу це звісно ж не зацікавило.

 

МЕСЕДЖ 2: «Відео Зеленського на сайті ОП – постановка: аудиторію не показали, хоча Зеленський і звертається до якихось світових лідерів, закінчення промови президента України – це обрив запису»

У Facebook почала ширитись теорія, про те, що раз Зеленського на заході щодо викидів метану не було, то і 8-хвилинне відео з кліматичної конференції, опубліковане на сайті Офісу Президента – «постановка». Як аргументи наводяться те, що не показали зал та нібито не ті декорації. Ми вже з’ясували, що Зеленський був на саміті світових лідерів і саме з цього заходу уривок його виступу. Але пройдемося по деталях: 

 Якщо орієнтуватися на запис від Yahoo Finance Президента України оголосили на 10:15:29, виступив він на 10:15:43, а на 10:24:16 камера показала зал, в якому сиділи глядачі. Було навіть декілька оплесків :). Закінченням промови президента України запис не обривається, адже після нього виступали ще двадцять представників із різних країн.

Декорації на відео Зеленського та на виступах інших учасників конференції COP26 не відрізняються: темно-синій фон, на якому було надрукована планета Земля та написано «Un Climate Change Conference UK 2021 in Partnership with Italy», прапори Великобританії та ООН, біла трибуна для виступів з мікрофонами та емблеми COP26. 

А от якщо порівняти зал з відео виступу Зеленського, та зал, у  якому Керрі шукає Зеленського, то видно, що це різні зали. Що ще раз доводить, що зустріч щодо викидів метану  була не на основній сесії  в центральному залі.

Відмінні риси залу Метанової ініціативи
Зал, де виступав Зеленський

 

ВИСНОВОК

//
Exit mobile version