//

Як спираючись на коментарі у соцмережах, Зеленському «зманіпулювали скандал» у Брюсселі – Без Брехні

Як спираючись на коментарі у соцмережах, Зеленському «зманіпулювали скандал» у Брюсселі

Нещодавній візит новообраного президента України Володимира Зеленського до Брюсселю викликав неоднозначні реакції. В ЗМІ, в тому складі і українських, з’явилось чимало публікацій-коментарів, як позитивного, так і негативного характеру. Проте, деякі медіа, вдавались до відвертих маніпуляцій. Ресурс replyua.net опублікував матеріал під заголовком ««Не может общаться без сценария»: Зеленский в Брюсселе угодил в громкий скандал, отказавшись от общения с журналистами». При перевірці фахівцями «БезБ» фактологічного підґрунтя повідомлення, виявилось що воно побудовано виключно на судженнях і має викривлений контекст навіть самих суджень.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ з ознаками ФЕЙКУ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Головним «фактологічним» аргументом публікації є посилання на Twitter сторінку брюссельського кореспондента Радіо Свобода Рікарда Йозвяка.

Як видно з Twitter сторінки журналіста, в одному із мікроблогів він дійсно висловлює розчарування з приводу того, що президент Зеленський не буде відповідати на запитання журналістів, а лише дасть офіційні прес-конференції з керівництвом євроспільноти.

Після даного повідомлення слідують ще декілька, в тому складі, і про візит українського президента. Тон повідомлення цілком нейтральний.

Ні в одному з постів Йозвяка немає таких слів як «скандал», «наотрез отказался», «не может общаться без сценария». В той же час, подібні слова та словосполучення присутні у повідомленні replyua.net і вони надають публікації відповідного негативного окрасу. Проте, авторство даних виразів – не пана Йозвяка.

При аналізі численних коментарів під твітом, виявлось, що один з них містить вираз про «не может общаться без сцеранія».

Тобто, в заголовок повідомлення про начебто «скандал» в Брюсселі, який спіткав президента Зеленського винесена одна із реплік з 155 коментарів, яка по факту є судженням автора даного коментаря, не належить кореспонденту Радіо Свобода Рікарду Йозвяку і має опосередковану прив’язку до його персони.

Можна констатувати, що використання твіту більш-менш відомої особи (журналіста видання) його статусу і прізвища – є маніпуляцією, мета якої – надати ваги публікації і тим привернути увагу до матеріалу.

Сама ж публікація будується на судженнях, як автора повідомлення ресурсу replyua.net, так і коментарях-судженнях до твіту кореспонденту.

В той же час, не менш вагоме медіа – ВВС (Україна), висвітлюючи візит нового президента України у Брюссель не констатує факту «скандалу».

 

Автор: Олександр Довгодько 

//
Exit mobile version