//

Як Пушилін, так званий керівник “ДНР”, маніпулював перед Зеленським даними соцопитувань заради «правильної» картинки для Путіна – Без Брехні

Як Пушилін, так званий керівник “ДНР”, маніпулював перед Зеленським даними соцопитувань заради «правильної» картинки для Путіна

Голова угрупування «ДНР» Денис Пушилін 3 липня зробив заяву, у якій посилаючись на «українські соцопитування», докорив президентові України Володимиру Зеленському, що той не «чує думок свого народу»: «Зеленский не слышит мнение своего народа: украинские соцопросы говорят о том, что люди устали от войны и хотят ее прекращения, больше половины из них высказались за прямые переговоры с руководителями республиками».

Експерти «БезБ» розібралися, чому ця промова маніпулятивна.

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За останні два місяці в країні були опубліковані два опитування, в яких автори дослідження цікавилися у жителів України (підконтрольна територія) думками щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

У травні Центр «Соціальний моніторинг», Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Група «Рейтинг» провели національне соціологічне дослідження щодо актуальних питань сьогодення «Ваша думка: травень 2019 року». І це опитування показало, що дійсно більшість респондентів вважають необхідним прямий діалог України з Росією (75%). Трохи менше, але більше ніж половина (55,4%) вважають, що необхідний прямий діалог з керівниками так званих «ЛДНР».

Проте існує ще одне соціальне опитування. Фонд «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели дослідження з 13 по 20 червня. Його результати презентували на початку липня. Опитування  показало, що громадська  думка щодо проведення прямих переговорів з керівниками самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» розділилася і не отримала більшості: 41% громадян вважають це прийнятним і стільки ж – 41% – неприйнятним. Варто зазначити, що за результатами опитування взимку 2018 року прийнятним був цей компроміс для 38,4%, неприйнятним – 37,8%.

Це опитування показало яскраву цифру – 75%, проте вона не є показником у масштабах країни. Більшість виборців партії «Опозиційна  платформа – За життя» (75%) вважають прийнятним проведення прямих переговорів з керівниками «ДНР» та «ЛНР». Проте це єдина політична сила, прихильники якої виказали такі компроміси заради миру на Донбасу.

Автори цього опитування підкреслюють: більшість населення – 49% – вважає, що «заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі».

Отже, Пушилін зманіпулював у своїй промові. Заради точності йому треба було б згадати, що є різні думки, різни опитування, автори яких ставлять респондентам різні питання з однієї та тієї теми. До того ж, Пушилін навмисно не взяв до уваги дані про те, скільки жителів України виступають проти такої ініціативи. До того ж, для українців не є таємницею теза президента Володимира Путіна, який ще з 2014 року наполягає, що в Україні діє громадянський конфлікт, а це значить, що українській владі потрібно вести прямі переговори з керівниками «Л-ДНР», без присутності представників країн-підписантів Будапештського меморандуму чи «нормандської четвірки».

 

Автор: Аліна Хованська

 

 

//
Exit mobile version