//

Як українські медіа поширювали фейк про те, що Білорусь каратиме за символіку УПА та АЗОВу, а також згадки Бандери та Шухевича  – Без Брехні

Як українські медіа поширювали фейк про те, що Білорусь каратиме за символіку УПА та АЗОВу, а також згадки Бандери та Шухевича 

Сотні загальноукраїнських та регіональних ЗМІ поширили інформацію про те, що Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко підписав зміни до Кримінального кодексу і ввів кримінальну відповідальність за демонстрацію символіки УПА. 

Серед українських ЗМІ відзначилися: Обозреватель,  Главком, Українські новини,  Комсомольська правда в Україні, Деловая столица, Страна.ua, NewsOne,  Today.ua та інші.  Чи відповідає дійсності ця інформація – з’ясували фактчекери. 

 

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ: 

Медіа почали поширювати цю інформацію з посиланням на прес-службу Олександра Лукашенка. Дійсно, на сайті президента Білорусі, оприлюднено підписаний ним закон «Об изменении Уголовного кодекса», в якому зазначено наступне:

23 липня Президент Білорусі підписав зміни до Кримінального Кодексу. Ці зміни стосуються трьох аспектів: обороту наркотиків, реабілітації нацизму та розпалювання расової ворожнечі, а також вживання допінгу.

Цей закон подано «Советом Министров Республики Беларусь» як зміни до Кодексу і розміщено на сайті «Палати представителей Национального собрания Республики Беларусь».

Ні в описі змін, ні у повідомленні прес-служб про УПА, Бандеру, Шухевича, Азов  та й Україну загалом немає жодної згадки.

Цитата, яка стосується реабілітації нацизму: “Также Законом в рамках противодействия отдельным видам угроз общественной безопасности, актуальным на современном этапе, предусмотрено установление уголовной ответственности за умышленные действия по реабилитации нацизма наравне с разжиганием расовой либо иной социальной вражды”.

Звідки ж виникла ця інформація про заборону УПА?

  1. Видання Русвесна https://rusvesna.su/news/1563891096 одним із перших додало перелік нацистської символіки, за яку ніби-то будуть саджати у в’язницю.
  2. Інформацію підхопили сумнівні ЗМІ серед яких рейтингова «Комсомольская правда» в Украине.

Цікаво, що більшість ЗМІ, які поширювали цю новину, давали лінк на першоджерело – сайт Президента Білорусі. І нікого з них не зупинило, що у тексті на сайті немає жодної згадки про Україну чи УПА.

 

Автор: Альона Романюк, спеціально для “БезБ”

//
Exit mobile version