//

Як «залізти» в судові процеси – інсинуації на тлі закону – Без Брехні

Як «залізти» в судові процеси – інсинуації на тлі закону

Під час призначення 75 суддів до Верховного Суду України  Петро Порошенко згадав {6:01} новобраного Президента України Володимира Зеленського: «Я дуже сподіваюся, що наступний президент і його команда поважатимуть рішення щодо справедливого та незалежного суду, закріплених Конституцією України. Адже саме така форма незалежності, коли ані Президент, ані парламент не мають жодного впливу на Суд та на процедуру  призначення та звільнення суддів».

ВЕРДИКТ: БЕЗ ВЕРДИКТУ

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

За законом та Конституцією, на які спирався  і сам чинний  гарант при призначенні суддів (статті 80, 81 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та  частина п’ята статті 126, частина перша статті 128 Конституції України), Президент підписує наказ, чим так чи інакше відіграє важливу роль під час обирання суддів.  На цьому, де-юре, вплив Президента України на даний перебіг подій повинен закінчуватись. В той же час Порошенко за останні дні своєї каденції стрімко взявся стрімко змінювати судові кадри, які, за даними Громадської Ради Доброчесності не є гідними цих призначень, а також пов’язані з чинною владою.

В наказі Президента про призначення судді Касаційного господарського суду фігурує Тетяна Малашенкова, що посіла перше місце за результатами конкурсного іспиту. В досьє на Малашенкову від Судової юридичної газети згадуються зв’язки обраного суді з Roshen, 5 каналом та Блоком Петра Порошенка.  Також Тетяна Малашенкова була обрана Петром Порошенком до членів Вищої ради юстиції у 2015 році.

До Вищої ради юстиції та її Головою (який має значний вплив та повноваження) тим самим наказом Президента за квотою Петра Порошенка був обраний і Ігор Бенедисюк, який також опинився в актуальних списках Верховного Суду. До професійної діяльності  Бенедисюка є певні питання.

Петро Порошенко нагородив у 2015 році Бенедисюка відзнакою «Іменна вогнепальна зброя», що є порушенням закону  «Про судоустрій і статус суддів» : суддя не може отримувати нагород від держави, до речі, з ініциативи самого пана Порошенка. Ігор Бенедисюк прокоментував  це тим, що не є суддею, а лише членом та Головою Вищої ради юстиції. Але це не відповідає дійсності, бо серед кандидатів у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у графі «посада» Ігоря Бенедисюка  написано, що він є суддею. І в 2015 році те ж саме можна було прочитати в його декларації.

По-друге, повертаючись до основної тези, за Регламентом Конституційного Суду Президент все ж має право звільняти суддів з їх посади, якщо Верховною Радою встановлено вагомі причини звільнення, визначені  126 статтею Конституції України.

 

Автор: Анастасія Маркова

 

//
Exit mobile version