Йогурт і кефір захищають від коронавірусної інфекції! Таку новину опублікувало у себе українське видання “Уют”.
Автори новини посилаються на французьке дослідження, в якому науковці встановлювали зв’язок між смертністю від СOVID-19 і відмінностями щоденного раціону жителів різних країн.
“Так, у Туреччині, Греції та Болгарії, де всі регулярно споживають йогурт і кефір, зафіксовано найнижчі показники смертей від даного захворювання”, – йдеться у дописі видання.
Проте, незважаючи на посилання на “шановне дослідження”, заява про чудотворні властивості йогурту і кефіру у протидії коронавірусу – маніпуляція!
ПЕРЕВІРКА
Дослідження, на яке посилаються автори повідомлення, дійсно існує. Воно було опубліковано в журналі “Clinical and Translational Allergy”. Там дійсно розглядають вплив раціону на смертність від COVID-19. Але у висновку науковці стверджують, що раціон може бути лише одним з можливих факторів, які впливають на поширення вірусу. І цей фактор ще треба добряче оцінити.
І Греція, і Болгарія, і Туреччина мають порівняно невелику кількість хворих і смертей, і в цих країнах дійсно популярні кисломолочні продукти.
Але є країни, які псують цю картинку. Індія та Росія. Станом на 12 жовтня в Індії зафіксовано 7 120 538 випадків, а в Росії – 1 305 093 випадків. Обидві країни входять в 10 країн з найбільшим споживанням йогурту. А кефір в Росії в принципі дуже популярний національний продукт.
Зате якщо відволіктися від їжі й подумати про заходи, які зробили зазначені Туреччина та Греція, то ми побачимо, що Туреччина має досить жорстку політику щодо носіння масок – там заборонено виходити без масок навіть просто на вулицю.
А Греція достатньо швидко зреагувала на пандемію і санкціонувала обмежувальні карантинні заходи раніше в порівнянні з іншими європейськими країнами – у країні був введений карантин вже 10 березня коли у Греції зафіксували всього 89 хворих.
Для порівняння – Італія запроваджує карантин 9 березня. На той час на Апенинаї же було зафіксовано понад 9000 випадків.
Щодо дослідження, то в ньому фахівці дійсно стверджують, що ферментоване молоко є природним інгібітором білка ACE. І припускають, що до цього білка “чіпляється” збудник COVID-19, що може грати свою роль у поширенні хвороби та того, як важко вона протікає. Проте це не більше ніж припущення і в дослідженні не надають жодних рекомендацій.
ВИСНОВОК:
- Йогурт, кефір, ряженка та інші кисломолочні продукти – дуже корисні. І якщо ви їх любите – їжте на здоров’я.
- Але не варто сподіватися, що вони захистять вас від коронавірусу. Їжте йогурт вдома. Це має спрацювати ідеально.
Авторка. Наталія Бушковська