//

Заможні жителі Вануату і «голі, босі» українці | МАНІПУЛЯЦІЯ з ознаками дискредитації – Без Брехні

Заможні жителі Вануату і «голі, босі» українці | МАНІПУЛЯЦІЯ з ознаками дискредитації

Жителі Вануату виявилися заможнішими від українців. Такий висновок можна зробити з повідомлення, яке днями активно поширилося мережею Facebook. Допис супроводжувався красномовним фото, де мешканці віддаленої океанської країни одягнені у «умовно традиційний» одяг, який ледь прикриває нижню частину тіла. Це контрастує з твердженням, що ці напівголі аборигени заможніші за українців за рівнем мінімальної зарплати – Вануату $260, а Україна $167. Проте одразу слід зазначити, що такі і подібні прямолінійні порівняння – найпоширеніший маніпулятивний прийом.

ПЕРЕВІРКА

Республіка Вануату – острівна держава, розташована в південній частині Тихого океану. За оцінками 2018 року населення Вануату становило 292 тис. Такі дані наведені на офіційному сайті Республіки. Економіка базується насамперед на туризмі, на яке припадає 40% ВВП. У цій сфері зайняті близько третини осіб (включаючи послуги, пов’язані з туризмом). Дрібномасштабне сільське господарство, яке забезпечує життя близько двох третин населення і становить 80% експорту, також є ключовим. Податкові надходження отримуються головним чином від імпортних мит та 12,5% податку на додану вартість на товари та послуги. Острівна економіка продовжує значною мірою покладатися на іноземну допомогу та пільгові позики міжнародних агентств розвитку.

За даними національного банку острівної республіки, національною валютою є  вату. 1$ = 111, 51 вату.

Згідно з даними ресурсу з трудового права , мінімальна заробітна плата Ванату становить 30 тис вату на місяць для всіх робітників, що складає 269 дол. Востаннє мінімальну заробітну плату Вануату було змінено 20 серпня 2012 року. В Україні, згідно з даними мінфіну з 1 вересня мінімальна заробітна плата становить 5 тис грн, що складає 176 дол.(за поточним середньовиваженим курсом).

Вануату – бідна країна: ВВП на душу населення в 2019 році становив 3143 дол США (за даними Всесвітнього банку), і країна має низькі показники соціально-економічного розвитку (за рейтингом найменш розвинених країн).

Та є один “секрет”, чому при низькому рівні розвитку виробництва рівень ВВП майже досягає українського.

Вануату – всесвітньо відома офшорна зона. Вона лише на дві сходинки нижча за Велику Британію за кількісним показником. Але Вануату входить до третьої – самої небезпечної групи ОФЦ за критеріями МВФ.

Третя група (група III) – це юрисдикції, які зазвичай розглядаються як такі, що мають низьку якість нагляду та / або не співпрацюють з наземними наглядовими органами та не роблять спроб дотримуватись міжнародних стандартів або зовсім не роблять спроб.

Офшорні фінансові центри. Довідковий документ МВФ https://www.imf.org/external/np/mae/oshore/2000/eng/back.htm#table1

 

Простими словами, офшорні компанії на Вануату – гарний, хоча і ризикований, спосіб заховати свої кошти від міжнародних служб з розшуку активів. Вартість відкриття фірми на Вануату стартує з 4690 дол плюс додаткові послуги. За ще 990 доларів ви отримаєте номінального директора і можете викласти по 350 доларів за кожного номінального акціонера. Якби всі зарплати цих “директорів” офіційно оподатковувалися на Вануату, то середня ЗП там була б у рази вища за Україну.

Україна, напротивагу острівній державі, має дещо вищий показник ВВП на душу населення – 3660 дол. Саме цей параметр характеризує середні доходи і витрати абстрактного мешканця країни. А, отже, середній показник доходів українці та витрати громадян України більший, ніж жителів Вануату. Крім того, Україна є виробником низки продукції з високою доданою вартістю – іт-продукти, зброя, авіація, легка промисловість і т.ін., а подібні галузі у Вануату відсутні. Тому таке прямолінійне порівняння, яке наведено у пості – суто маніпулятивне.

До речі, фото, на якому зображені острівні жителі, взято з російського сайту туристичної компанії. Неформальний тропічний одяг  для остров’ян є нормою у сільській місцевості чи віддалених куточках держави. Чоловічий предмет одягу називається “намбас” і виготовляється з кори або листя дерева панданус. Жінки носять спідниці з листя, плетених килимків або кори дерев. Це основні предмети одягу, тож залежно від церемонії люди можуть також носити маски, головні убори та прикраси. У містах жителі одягають звичний, традиційний одяг. Тому і використання даного фото також можна вважати візуальною маніпуляцією.

 

Авторка. Катерина Філімонович

//
Exit mobile version