//

Жарт про портрет Степана Бандери, який став фейком – Без Брехні

Жарт про портрет Степана Бандери, який став фейком

Історія про те, як не треба перетворюватися на росіян-фейкарів.

 

Степан Бандера продовжує “розривати” росіян.
Сьогодні приблизно з 12-ї масово почала ширитися картинка нібито скріншоту новини з “камсамольская правда”. Текст заголовку був наступним: “Українські нацисти виклали з тіл російських солдатів портрет Степана Бандери”. Цю картинку поширили декілька акаунтів у твіттері та купа телеграм-каналів, як регіональних так і загальноукраїнських. Причому ці канали позиціюють себе як серйозні: повідомляють важливі новини про ситуацію на фронті, обстріли чи відключення світла. Всі подали це як справжній скріншот з фейкової новини від неадекватних росіян. Тобто нібито росіяни придумали цю новину з портретом. 

Насправді фейкарями тут стали саме канали, які поширили цей скріншот, як правдивий.  Адже це не справжній скріншот, а сатирична картинка, зроблена маловідомою фб-сторінкою ТФН (тіко_файні_новини), яка називає себе Крамольно-інформаційною аґенцією.

Вони взяли новину з КП.ру за 10:26 “Неизвестный открыл стрельбу по толпе на новогодних гуляниях в США, есть погибшие”  і вставили туди свій текст та фото Бандери. Але новини про Україну на КП.ру розміщуються в рубриці “Політика” або “спецоперация”.  А тут рубрика “В Мире”.

До того ж на самих видних місцях розміщено логотип ТФН, щоб було зрозуміло, що це підробка.

В твіттері підтримали жарт і навіть додали фото того самого портрету, викладеного з тіл уже “хороших” русскіх. Звісно ж фото – фейкове. 


Проте більшість тг-каналів взяли цю сатиричну новину як справжню і поширюють як доказ безглуздої брехні росіян. Таким чином саме вони поширюють фейк. Окрім того, що вони дурять свої мільйонні аудиторії, вони дають черговий привід росіянам звинуватити українців у поширенні фейків.

Далі, через спеціальний телеграм-бот, який дозволяє “з трупів росіян” складати тексти і картинки, у соцмережах понісся шквал різноманітних написів та картинок. Він тривав ледь не тиждень.

Не треба російськими методами фейків боротися з їхньою пропагандою. Вони й так дають достатньо матеріалу. Наприклад “камсамольская правда” сьогодні поширила вже три справжні фейки про Україну. Але щось не видно, щоб адміни тг-каналів їх перевіряли і викривали. Адже це потребує знань, часу та відповідальності за винесений вердикт. Картинку ж без перевірки поширити простіше. 

 

//
Exit mobile version