//

Чи впливає ціна на газ для населення на вартість автомобільного палива? – Без Брехні

Чи впливає ціна на газ для населення на вартість автомобільного палива?

12 липня Андрій Одарченко, тоді ще кандидат в нардепи по мажоритарці від «Слуги народу» опублікував на своїй сторінці повідомлення, яка натякає на те, що його політична сила має відношення до зниження ціни на паливний газ для автомобілів. Ми перевірили, чи це відповідає дійсності.

ТЕЗА: «АЗС не знижували ціну на паливо, ми звернулись до них і вони знизили»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ.

У своєму повідомленні Одарченко посилається на слова іншого кандидата в нардепи, Андрія Геруса, за словами якого вони звернули увагу АЗС на те, що гуртові ціни на газ знизились, а ціни на паливо ні.

Можливо, Андрій Герус дійсно поговорив з представниками якихось АЗС, але загалом ціни на автомобільний газ знизились через перенасиченість ринку — на початку липня цього року тільки залізницею в Україну імпортували 78 тис. тонн палива, що на 18% більше аналогічного періоду у липні 2018 року. Через велику кількість пропозиції АЗС понизили ціни, щоб краще конкурувати між собою.

При цьому в серпні навпаки, виник дефіцит газу на ринку, тому ціни на паливо знову виросли. На цей раз Герус нічого не казав.

Автор: Віктор Пічугін, видання “Накипіло”

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Ще по темі:

//
Exit mobile version