//

Facebook визнав небезпеку інструменту «рекомендувати групу» – на це очільникам мережі знадобилося 5 років – Без Брехні

Facebook визнав небезпеку інструменту «рекомендувати групу» – на це очільникам мережі знадобилося 5 років

Минулої осені коаліція на чолі з представниками таких ресурсів, як-ось Mozilla, Responsible Tech, а також тисячами інтернет-користувачів закликала соціальну мережу Facebook зупинити «живлення» дезінформації щодо президентських виборів 2021 року, зробивши паузу в рекомендаціях груп.

17 березня компанія оголосила про виключення цивільних і політичних груп, а також новостворених груп зі списку рекомендацій по всьому світу. Це сталося пізніше п’яти років після того, як співробітники вперше здійняли ґвалт про небезпеку Групових Рекомендацій, відповідно до заяви некомерційної організації Mozilla.

«Facebook нарешті визнає реальність того, що Групові Рекомендації, багато років зосереджені навколо продукту, також є дуже небезпечними. Хоча нову політику зустрічають радо — то ще не хліб, що в полі, хліб те, що в коморі — коли справа доходить до того, наскільки ефективно Facebook реалізує власну політику. Ми поки що не спостерігаємо скільки-небудь значимої транспарентності з боку компанії, особливо тоді, коли мова йде про надання незалежним дослідникам доступу до даних, які можуть перевірити, чи працює політика компанії і чи забезпечується її дотримання», — коментує Ешлі Бойд, віце-президентка з інформаційно-пропагандистської діяльності ресурсу Mozilla.

«Ця заява одночасно надихає і обурює: надихає, тому що ці кроки допоможуть запобігти реальній шкоді, якщо вони будуть належним чином розроблені і здійснені; обурює, тому що не повинні йти місяці узгодженого тиску, повстання, і безлічі шкідливих внутрішніх витоків на заклик Facebook захистити своїх користувачів» — додав Джессі Леріх, співзасновник компанії Responsible Tech.

Організації також натхнені тим, що платформа Facebook рухається в напрямку системи страйків за групові порушення. Проте ще належить з’ясувати, наскільки добре цих правил дотримуватимуться.

Однак в остаточному підсумку ці зміни в політиці служать ще одним доказом того, що споживачі стають сильнішими, коли справа доходить до підзвітності мережі Facebook та інших платформ. Підвищуючи свій голос, користувачі допомагають стримувати небезпечну тенденцію, яка сприяє поширенню насильства і дезінформації в усьому світі.

Ще по темі:

//
Exit mobile version