//

Facebook заблокував акаунти групи вчених, які досліджували поширення дезінформації у мережі через політичну рекламу – Без Брехні

Facebook заблокував акаунти групи вчених, які досліджували поширення дезінформації у мережі через політичну рекламу

Facebook забанив вчених, які вивчали прозорість реклами і розповсюдження дезінформації в соціальних мережах. Адміністрація мережі заявляє, що група дослідників порушила умови сервісу, збираючи дані без дозволу. Але вчені наполягають – їх змушують замовкнути за викриття проблем платформи. Про це пише The Verge.

Група дослідників є частиною проекту Нью-Йоркського університету Ad Observatory, створеного для вивчення походження і поширення політичної реклами на Facebook. Як пояснювали науковці в своєму блозі, їх мета – з’ясувати, хто платить за політичну рекламу і які цілі ставить. Така робота має важливе значення для розуміння поширення дезінформації у Facebook, оскільки сама компанія не проводить фактчекінг політичної реклами.

Щоб допомогти своїй роботі, дослідники створили модуль для браузера під назвою Ad Observer, який автоматично збирає дані про те, яку політичну рекламу показують користувачам, і чому ця реклама націлена на саме них. За словами вчених, плагін не збирає ніякої особистої інформації, включаючи імена користувачів, ідентифікаційний номер Facebook або список друзів. Дані, зібрані Ad Observer, потім стають загальнодоступними для дослідників і журналістів, які використовують цю інформацію для виявлення деяких тенденцій і виявлення проблем Facebook.

Лаура Едельсон, дослідник з Нью-Йоркського університету, яка брала участь в проекті, чий акаунт був заблокований, каже, що компанія хоче припинити незалежну перевірку своєї платформи. «Facebook змушує нас замовкнути, тому що наша робота привертає увагу до проблем на платформі», – повідомила Едельсон Bloomberg News.

Facebook заявляє, що заблокував дослідників, тому що вони порушили умови соціальної мережі, і тому що плагін Ad Observer «збирав дані про користувачів Facebook, які … не давали згоду на збір даних». Формулювання Facebook передбачає, що дослідники збирали дані про приватних осіб без згоди, але, як повідомляв Protocol в березні, Facebook насправді має на увазі «облікові записи рекламодавців» (The Verge попросила Facebook підтвердити це, але компанія відмовилася від коментарів.)

За словами представників соцмережі, компанія неодноразово пропонувала співпрацювати з дослідниками Нью-Йоркського університету, безпосередньо надаючи їм потрібні дані. Тоді ж вперше адміністрація мережі попередила групу, що їм може бути заборонений доступ до ресурсу.

//
Exit mobile version