//

ФЕЙК | У Китаї народився представник нової людської раси – Без Брехні

ФЕЙК | У Китаї народився представник нової людської раси

Періодично (з 2009 року) повідомлення про чудо-хлопчика з Китаю злегка баламутить світовий інформаційний простір. «Перший представник нової людської раси вже ходить по Землі. Нонг Юсуі живе на півдні Китаю і споглядає на світ пронизливо блакитними очима з неоновим відтінком. Вони світяться, як у кішки, і дозволяють новій людині бачити у темряві», — розповідає портал спільноти «Наше життя».

Це не єдиний портал (до альтернативної реальності). Свого часу про це писало інформаційне агентство Sputnik-Молдова, і безліч інших ЗМІ. Правда матеріал був представлений інакше (відео з репортажем про справжнього хлопчика з міста Дахуа). На зображенні нижче — більш пізній тренд ілюстрування «хлопчика». Ця історія обійшла земну кулю вже кілька разів. На кожному витку її хто-небудь спростовував.

Висновок завжди один: усі ці матеріали про «зоряного хлопчика» на ім’я Нонг Юсуі зараз супроводжують трохи відфотошопленим стоп-кадром із кліпу гурту System Of A Down на пісню Aerials. Що ж стосується реального хлопчика — у 2009 році про маленького Нонга з блакитними очима (риса зовнішності, яка не так часто зустрічається серед жителів Китаю) розповів китайський канал ССТV9. Він чомусь теж вдався до фотошопу, підфарбувавши очі маленького жителя міста Дахуа.

Автори цього репортажу після нехитрого експерименту заявили, що хлопчик може бачити у темряві. Згодом була висловлена думка про те, що очі Нонга мають тапетумом — це шар клітин, завдяки якому кішки і деякі інші тварини, а також птахи добре бачать у темряві. Заяви виявилися фейковими. Про це вже писали ресурси, такі як Live Science.com, Gizmodo, Seeker, і навіть таблоїд Daily Mail видав спростування.

Як пише науково-новинне джерело Live Science, було б легко перевірити очі хлопчика на світловідбиття, що вказувало б на наявність у них тапетума. На кадрах учитель Нонга стверджує, що очі хлопчика спалахують, коли їх освітлюють ліхтариком у темряві, але репортери, схоже, не змогли вловити цей ефект на камеру — очі виглядають нормальними.

У свою чергу фахівці, наприклад, Джеймс Рейнольдс, дитячий офтальмолог з Державного університета Нью-Йорка у Буффало, зазначив, що «відео може легко вловити світловідбиття, як у фільмах про леопардів, знятих нічної пори». Він пояснив, що така здатність потребувала б кількох мутацій, які не відбуваються відразу: «Функціональний тапетум у людині був би настільки ж абсурдним, як, припустимо, крила».

Проте, коли репортери дали Нонгу анкету для заповнення її у темній кімнаті, — із завданням хлопчик впорався. «Навіть якщо у нього немає котячих очей, він може мати надзвичайно гарний нічний зір», — стверджує Рейнольдс. «Наприклад, у нього може бути сітківка з великою кількістю клітин, що беруть участь у виявленні світла».

Адам Хікенботам, оптик і клінічний дослідник з Каліфорнійського університету у Берклі, поділився з ресурсом Live Science припущенням стосовно того, що у Нонга легкий випадок очного альбінізму. Це пояснює легку пігментацію райдужної оболонки, а також призводить до того, що очі, здається,  ніби трохи відбивають світло, але при цьому хлопчик може мати труднощі із зором при перебуванні на яскравому світлі.

Очевидно, жодної «нової людської раси» виявлено не було.

//
Exit mobile version