Днями стало відомо про масштаби наслідків фішингової атаки на клієнтів «Народного банку». Пізніше «Deutsche Welle» з посиланням на інформагентство AFP повідомили: хакери атакували журналістів розслідувального видання «Bellingcat».
Журналісти «Bellingcat» отримали електронні листи, надіслані нібито від імені провайдера ProtonMail, в яких від них вимагали повідомити особисті дані для входу в систему. Спроба ввести журналістів в оману була дуже переконливою, проте ніхто з них не попався на гачок і не видав свій пароль, підкреслив журналіст-розслідувач «Belligcat» Крісто Грозев.
Представник провайдера «ProtonMail» вже повідомив про спробу злому швейцарському відомству з комп’ютерної безпеки. Однак, він сумнівається, що злочинців зуміють притягнути до відповідальності.
Реклама на YouTube: новий спосіб шахрайства торкнувся журналістів
Міжнародна група компаній «Лабораторії Касперського» виявила новий спосіб шахрайства в інтернеті через платну рекламу на YouTube. Експерти встигли ліквідувати мільйони переходів користувачів, повідомляє «Interfax» з посиланням на прес-службу компанії.
«Експерти «Лабораторії Касперського» виявили, що інтернет-шахраї почали шукати жертв за допомогою платної таргетованої реклами на YouTube. Зловмисники обіцяли заплатити велику суму грошей нібито за проходження опитування або в рамках будь-якої благодійної виплати», – повідомили у прес-службі.
За даними «Лабораторії Касперського», під прицілом шахраїв загалом виявилися користувачі країн СНД.
«З початку цього року компанії заблокували майже 17 мільйонів спроб переходу на подібні фішингові сайти – вид хакерської атаки з метою отримати логінів та паролів користувачів мережі, що обіцяють солідні виграші», – відзначили в прес-службі.
Також в компанії додали, що в інтернеті варто використовувати захист з технологією розпізнавання і блокування фішингової загрози.
«Подібний опитувальний фішинг, тобто коли жертві обіцяють винагороду за проходження опитування, аж ніяк не нове явище. Однак в цьому випадку вкрай незвичайний метод його поширення – через платну таргетовану рекламу на YouTube. Зловмисники, без сумніву, розраховують на те, що користувачі довіряють цьому ресурсу і в цілому звикли до різного роду відеореклами на ньому», – пояснив Михайло Ситник, контент-аналітик «Лабораторії Касперського».
Facebook загрожує рекордний штраф
Поряд з великими соцмережами, піддається критиці, у тому числі урядами різних країн, Facebook – через незадовільний контроль за поширенням фейкової інформації. У квітні аналітики повідомили про вірогідність зниження прибутку інтернет-гіганта. Прогнози підтвердилися: як у тому ж місяці відзначав «Комерсант» прибуток компанії за перший квартал 2019 року склав $2,43 млрд (85 центів за акцію), що на 51% менше, ніж роком раніше. За даними видання, в 2018 році скандал з витоком персональних даних 87 мільйонів користувачів на прибутковості Facebook не позначився.
Facebook додав згадування свого бренду в Instagram і планує зробити те ж саме у WhatsApp. В описах обох програм буде зазначено, що вони «від Facebook», повідомляє «The Information».
«Ми хочемо більш чітко позначити, які сервіси і продукти є частиною Facebook», — прокоментував «The Information» зміни офіційний представник компанії. Інших пояснень він не надав.
Газета «The Wall Street Journal» пише, що перейменуванням додатків Facebook «показує, хто тут бос». Глава Facebook Марк Цукерберг обговорював додавання напису «від Facebook» з іншими керівниками компанії в 2018 році. За словами співрозмовника видання, деякі керівники з ідеєю не погодилися і наполягали, що Instagram і WhatsApp показують хороші результати, і прив’язка їх до «суперечливого» через низку скандалів бренду Facebook може їм нашкодити. Це підтвердило маркетингове дослідження Facebook: користувачі нижче оцінювали Instagram, якщо дізнавалися, що воно належить Facebook. Прихильники ідеї якраз розраховували, що більш тісне з’єднання брендів допоможе відновити репутацію Facebook, пише газета.
Як пише «The Information», відособленість Instagram і WhatsApp від Facebook допомогла їм уникнути зв’язків з низкою скандалів з витоком даних, які супроводжували материнську компанію.
2 серпня у «The Wall Street Journal» повідомили про нове розслідування Федеральної торгової комісії США стосовно Facebook. Після розгляду справи про безпеку даних користувачів, що призвело до виплати рекордного штрафу у $5 млрд, влада вирішила перевірити, з якими цілями Facebook приватизував інші компанії. FTC хоче переконатися, що Facebook не планував позбутися від потенційних суперників і перешкоджати конкуренції. Згідно з даними, зібраними S&P Global за останні 15 років, Facebook придбав близько 90 компаній, включаючи Instagram і WhatsApp.
За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz