Одним з гучних фейків останніх тижнів була новина про заповзятливого китайця Ляо Гаомінге. Він нібито возив туристів з Піднебесної в Челябінськ і Копейськ, видаючи ці міста за Чорнобиль, повідомляє російське видання «Рідус».
Першим інформацію опублікував сайт «Панорама». Даний ресурс спеціалізується на сатиричних «качках», повідомляє автор «Рідус». Це не завадило інформації про нахабного китайця розійтися не тільки в соціальних мережах, але і в ЗМІ.
«Комсомольська правда в Україні» навіть включила Ляо Гаомінга в «топ-5 людей, які нас здивували». А російська «Газета.ру» опублікувала замітку, пославшись, правда, не на «Панораму» (де публікація про китайця з’явилася 12 червня), а на видання «В Курсе.ру» (публікація датується 17 червня).
Загибель американських туристів за кордоном зв’язали з «фейковий новинами»
У Домініканської Республіки за рік при загадкових обставинах загинули 9 американських туристів. Дані про кількість загиблих наводить BBC. Паралельно з ростом публікацій в ЗМІ про трагічні випадки, в Міністерстві охорони здоров’я республіки заявили про пов’язаних з ситуацією «фейковий новинах» і спробою підриву туристичної галузі, повідомляє Fox News.
Офіційний представник Міністерства охорони здоров’я Карлос Суер заявив, що підсумкові та попередні звіти про розтин тіл, показують, що туристи померли з природних причин. «Це все істерія проти Домініканської Республіки для нанесення шкоди нашому туризму, так як це дуже конкурентоспроможна галузь, і ми отримуємо мільйони туристів, будучи популярним напрямком», – сказав Суеро. «У нас ціляться», – додав він.
За словами Суеро, влада Домініканської Республіки співпрацюють з ФБР, яке проводить перевірку, зокрема, трьох недавніх смертей на курорті Гранд-Байя-Прінсіпі-ла-Романа. За словами представника міністерства охорони здоров’я, ФБР заявили, що розслідування може зайняти до 30 днів. Практично паралельно з гучною заявою, ситуацію для NBC News прокоментував державний департамент США. Він підрахував всі випадки смерті громадян США за кордоном від так званих неприродних причин з 2007 року. І за даними Держдепу, різкого збільшення кількості смертей американців вони не спостерігають.
За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz