//

Мережа фактчекерів IFCN номінована на Нобелівську премію миру – Без Брехні

Мережа фактчекерів IFCN номінована на Нобелівську премію миру

З 2015 року міжнародна фактчекінгова мережа IFCN працює над підвищенням стандартів перевірки фактів і виступає на захист достовірної інформації.

Міжнародна мережа перевірки фактів (IFCN) Інституту Пойнтера сьогодні дізналася про те, що її було номіновано на Нобелівську премію миру цього року. Із цією заявою виступила норвезька депутатка від партії Venstre і колишня міністерка культури та освіти Тріне Скай Гранде.

«Хоча ми усвідомлюємо, що ця номінація ще далека від потрапляння до короткого списку цієї неперевершеної нагороди, ми розглядаємо це як важливе підтвердження роботи фактчекерів у всьому світі. Простіше кажучи, факти мають значення, а перевірка фактів може врятувати життя»,  — пише Байбарс Орсек, директор Міжнародної мережі з перевірки фактів.

Фактчекери працюють у всьому світі — часто під загрозою або нападами — для надання якісної інформації та боротьби з дезінформацією, яку часто розповсюджують навмисно і таким чином забруднюють суспільство або ж перешкоджає свободі.

З моменту свого заснування у 2015 році, мережа IFCN працює над просуванням вищих стандартів перевірки фактів та захистом надійної і точної інформації у всіх засобах масової інформації.

Організація IFCN створила Кодекс принципів для перевірки фактів, і на основі цих п’яти принципів вони перевіряють якість тієї роботи, яка виконується їх членами щороку. На сьогодні вони мають 79 перевірених підписантів у 51 країні. Усі вони святкують 2 квітня як Міжнародний день перевірки фактів .

Протягом багатьох років вони організовували міжнародні конференції для фактчекерів світу у Буенос-Айресі, Кейптауні, Мадриді, Римі та Лондоні. Під час цих зустрічей фактчекери обмінювалися досвідом один з одним та розробляли передові методи звітування та прозорості з метою підвищити результативність їх роботи.

Мережа IFCN надає пріоритет співпраці між фактчекерами різних країн, мов та культур. Альянс CoronavirusFactsAlliance, недавно визнаний Паризьким мирним форумом, об’єднав 99 організацій з перевірки фактів більш ніж у 70 країнах світу для побудови бази з понад 10 тисячами перевірок. Ця унікальна база даних забезпечує людям точну інформацію з питань, пов’язаних з пандемією COVID-19.

Вони також виділили низку грантів задля заохочення перевірки фактів, контролю, вивчення медіаграмотності та проведення досліджень для боротьби з дезінформацією.

Пані Скай Гранде в інтерв’ю корпорації NRK сказала, що обрала організацію IFCN для роботи тому, що вона вважає сьогодні процес перевірки фактів важливішим, аніж будь-коли. У своєму твіті Скей Гранде написала:

«На війні правда стає першою жертвою. А ми живемо у той час, коли боротьба з брехнею настільки важлива, що Джо Байден згадав про це у своєму вчорашньому виступі. Цього року я призначила фактчекерів на Нобелівську премію миру. Вони потребують нашої підтримки».

Байбарс Орсек коментує: «Ми погоджуємось із цим і покірно ділимося новинами, щоби й надалі сприяти роботі фактчекерів у всьому світі, оскільки вони намагаються надати громадянам надійну інформацію для покращення їх суспільства та життя».

//
Exit mobile version