//

Прихильники “теорії змови” поширювали фейк, що на застряглому в Суецькому каналі судні перевозили дітей – Без Брехні

Прихильники “теорії змови” поширювали фейк, що на застряглому в Суецькому каналі судні перевозили дітей

Під час драматичних подій у Суецькому каналі, прихильники теорії змови Qanon поширювали у соцмережах інформацію про зв’язок застряглого в Суецькому каналі судна з Фондом Клінтона та торгівлею людьми. Фактчекінгова агенція AFP провела розслідування і спростувала цю дезінформацію.

«Багато дітей перевезли через Evergreen Фонду Клінтона», – йдеться у відео, опублікованому в Instagram 28 березня цього року. Таким чином, в повідомленні через назву судноплавної компанії Evergreen Line робився натяк на контейнеровоз Ever Given. Крім того, автори повідомляють, що багато хто з дітей «накачані наркотиками».

Для ще більшого натяку у ролику (який, до речі вже заблоковано, а його копії видаляються) також наводиться фото екс-кандидата к президенти від Демократичної партії Хілларі Клінтон. Раніше вона входила до ради директорів Фонду Клінтона, який заснував її чоловік Білл Клінтон.

Слід нагадати в чому тут справа і до чого в даному контексті Клінтони. Рух Qanon (який має мільйони прихильників по всьому світу і поширює свої меседжі через соцмережі та месенджери) вже багато років розповсюджує «казки» про те, що Хіларі Клінтон входить до підпільного угрупування, яке використовую дітей, для «викачування» з них «гормону молодості і довголіття». В цю начебто підпільну мережу входять відомі політики, голлівудські зірки та інші топ-персони. Розслідувачі та фактчекери неодноразово робили викриття наративів цього рух, а соцмережі останнім часом активно блокують і видаляють публікації прихильників Qanon…

AFP направила запити в різні структури, аби з’ясувати, чи є хоч якісь зв’язок із контейнеровозом Ever Given та Фондом Клінтонів.

«Ми не володіємо і не керуємо ніякими судами», – відповів AFP по електронній пошті директор зі зв’язків з громадськістю Фонду Брайан Кукстра.

Представник Vooss Hanemann Associates (компанія представляє інтереси компанії Evergreen Line в Північній Америці) Майкл Вус також прокоментував публікації в Мережі. «Evergreen категорично заперечує свою причетність до будь-якої незаконної діяльності … Повідомлення в соціальних мережах, в яких стверджується про таку діяльність – не більше ніж повністю необґрунтовані теорії змови», – сказав він.

Представник Bernhard Schulte Shipmanagement (компанія займається питаннями технічного управління та експлуатації судна) повідомив по електронній пошті, що вантаж контейнеровоза складається з «промислових споживчих товарів» і регулярно перевіряється. «Ever Given часто заходить в порти, і в кожному порту велику кількість представників портових компаній, що займаються розвантаженням, піднімаються на борт і вільно переміщаються по судну, допомагаючи вивозити і укладати вантаж. Всі комерційні торгові судна регулярно проходять несподівані інспекції державного портового контролю інспекторами, які мають доступ до всіх ділянок судна », – повідомив представник.

Агентство AFP також звернулося до Polaris, організацію по боротьбі з торгівлею людьми в США, яка співпрацює з Міжнародною організацією ООН з міграції. Фактчекерів цікавило питання – чи є в розпорядженні організації дані, які могли б свідчити про зв’язок Ever Given з торгівлею людьми.

«Ми не отримували ніяких достовірних звітів про це судно», – повідомив по електронній пошті директор відділу зі зв’язків з громадськістю Карен Бенджамін. Аналогічну відповідь дала Міжнародна морська організація (IMO), спеціалізована установа ООН, що працює над підвищенням безпеки і надійності міжнародного судноплавства. «У нас немає ніякої інформації, яка б підтверджувала ці заяви про торгівлю людьми», – йдеться в електронному листі агентства.

//
Exit mobile version