//

Український досвід фактчекерства на таджицькій землі – Без Брехні

Український досвід фактчекерства на таджицькій землі

Таджикистан. Душанбе. Йшов 4-й день тренінгів. Майже 20 годин інтенсиву по фактчекінгу. Методологія – практика, методологія-практика. У хлопців з таджицьких ЗМІ плавляться мікросхеми, злітають драйвера, система вимагає зробити ctrl-delete – перезавантаження. Але вони тримаються !!! І не тільки триматися – вимагають ще !!! І це не може не радувати))) … Тримаймося і ми, тренер – #ОлександрГороховський (головний редактор і засновник проекту «БезБрехні» #ПавлоБаніков – головний редактор казахського фактчек-ресурсу).

Звичайно, що драматичність серії тренінгів додавало не стільки бажання тамтешніх журналістів оволодіти навичками та методологією фактчекінгу (хоча щирість та відвертість, доброзичливе ставлення місцевих колег по цеху не могла не викликати приємних почуттів), а умови у яких таджикистанському фактчек-ресурсу (чи рубриці) доведеться працювати. Кордони, які встановлені владою в роботі журналісті, і в особливості журналіста розслідувача – вражають. Наприклад, Держстат країни у вільному доступі викладає дані річної давнини. Все що «свіжіше» – за запитом і за… кошти. Так, інформація Держстата Таджикистану – річ не безкоштовна. Крім того, на законодавчому рівні закріплена заборона на критику Президента країни та його сім’ї, певного кола інших керманичів держави.

Проте, навіть за таких обмежень таджицькому фактчеку бути! Після серії тренінгів з вересня-жовтня поточного року заплановано створення віртуальної редакції, менторами якої будуть і фахівці українського проекту «БезБрехні», зокрема його засновник – Олександр Гороховський.

 

 

//
Exit mobile version