.
Народний депутат від “Опозиційного блоку” Вадим Новинський кнопкодавив у Верховній Раді. Журналісти “Чесно” спіймали обранця, коли той голосував за позафракційного колегу Мусу Магомедова.
Сам Вадим Новинський заперечив кнопкодавство, а журналісти сайту “Вєсті” спробували довести його позицію.
.
Вердикт: маніпуляція
.
Теза. “Как пишет Telegram-канал Klymenko Time, такая возможность у Магомедова и правда была — он появился на своем месте за несколько секунд до конца голосования”.
.
Аргументи і докази:
.
.
Щоб підтвердити версію Новинського, авторка “Вєстей” наводить думку Telegram-каналу колишнього міністра доходів і зборів часів Віктора Януковича Олександра Клименка. Після Революції Гідності Клименко втік з країни.
.
2017-го він створив проєкт Klymenko Time, який працює у кількох соціальних мережах. До створення інформаційних ресурсів цього каналу причетні кілька чинних співробітників холдингу “Вєстей”. Проєкт скоріше є розважально-політичним, ніж експертним у питанні кнопкодавства.
.
Журналістка “Вєстей” намагається підтвердити позицію Новинського через “авторитетне” для аудиторії джерело, яке не має достатньо експертних даних. Це маніпуляція.
.
.
Теза 2. “Вопрос по видео, собственно, был только в том, проголосовал ли Новинский за Магомедова, пока того не было. Новинский уверяет, что нет”, — пишут авторы канала”.
.
Вердикт: маніпуляція
.
Аргументи і докази:
.
Головним аргументом автори каналу, на який посилаються “Вєсті”, називають заперечення самого Новинського.
.
Висновок: маніпуляція. За допомогою близького до аудиторії блогу “Вєсті” намагаються довести точку зору політика. Хоча сам Telegram-канал головним підтвердженням позиції Новинського називають позицію Новинського.
Автор: Ася Прокаєва.