//

Політична реклама тернопільского нардепа Тараса Пастуха: скільки в ній правди? – Без Брехні

Політична реклама тернопільского нардепа Тараса Пастуха: скільки в ній правди?

Чинний депутат з Тернополя Тарас Пастух («Самопоміч») вдруге намагається отримати місце у парламенті. ЦВК зареєструвала його кандидатом у нардепи на виборчому окрузі №163. У 2014 році, на попередніх позачергових парламентських виборах, на цьому ж окрузі Пастух переміг, отримавши 35,45% голосів тернополян. Щоправда, п’ять років тому він балотувався як самовисуванець і член «Української народної партії».

Цьогорічну виборчу кампанію Тарас Пастух зосередив на своїх здобутках як народного депутата. І на його сайті, і на біг-бордах, які можна побачити у Тернополі, є меседжи, які відповідають на запитання самого нардепа:  «Що мені вдалось зробити у попередньому скликанні Верховної Ради?». Наскільки відповідають дійсності гасла з біг-бордів реальним діям, перевіряли фактчекери.

 

 МЕСЕДЖ 1: Співавтор законопроекту про визнання Росії агресором

ВЕРДИКТ: ПРАВДА ( з ознаками МАНІПУЛЯЦІЇ)

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дійсно, 4 жовтня 2017 року Тарас Пастух разом із іншими народними депутатами зареєстрували Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями. Проте під час голосування законопроект не набрав голосів для прийняття його за основу.

Натомість Верховна Рада у січні 2018 року прийняла Закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, ініційований тодішнім Президентом України Петром Порошенком.

Отже, даний меседж нардепа є правдивим лише частково – Пастух і справді був одним із співавторів законопроекту про визнання Росії агресором, проте, це не той закон, який був реально прийнятий Верховною радою. Тож у цьому є ознаки маніпуляції.

 

МЕСЕДЖ 2: Автор законопроекту про нацбезпеку

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У березні 2018 року Пастух вносить у Верховну Раду Проект Закону про національну безпеку України. Проте він – не єдиний автор цього Закону. Ще 16 народних депутатів значаться у співавторах.

Окрім того, як і у попередньому випадку, даний законопроект не був прийнятий. Комітет Верховної Ради, як вказано на парламентському сайті, доручив врахувати закон, співавтором якого є Пастух, у іншому проекті, що був ініційований Петром Порошенком. Саме він і був прийнятий у червні 2018 року. Таким чином Тарас Пастух знову маніпулює перед виборцями своїми «здобутками».

 

МЕСЕДЖ 3: Співавтор законопроекту про державну мову

 ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Тарас Пастух і справді є одним із авторів Проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, який був прийнятий у квітні цього року.

 

МЕСЕДЖ 4: Автор законопроекту про відкриті списки

ВЕРДИКТ: ПРАВДА (з прихованою МАНІПУЛЯЦІЄЮ)

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Справді, Тарас Пастух у 2017 році зареєстрував на сайті Верховної Ради Проект Закону про вибори народних депутатів України (на засадах пропорційної системи з відкритими виборчими списками). Додамо, що станом на сьогодні, згідно із інформацією на парламентському сайті, цей законопроект досі перебуває на розгляді у Комітеті Верховної Ради. Тож, результативність «авторства» на момент заяви – сумнівна. А відтак, і саме гасло має маніпулятивний підтекст.

 

Автор: Світлана Величко, Тернопільський Медіа Центр

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»  

//
Exit mobile version