Екс-депутат з Харківщини Євгеній Мураєв, який балотувався до парламенту на позачергових виборах, активно критикує чинну владу у соціальних мережах. Ось і 24 вересня він прокоментував фінансовий стан України, а ми перевіряємо, чи дійсно це так.
МЕСЕДЖ: «Борги уряду ростуть стрімко, і за період 2016—2019 років зросли майже в 3 рази»
ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:
Почнемо з того, що такого поняття, як «борги уряду» не існує, а є державний борг країни. За ним можна слідкувати на відповідній сторінці на сайті Міністерства фінансів України.
На початку 2016 року зовнішній борг України складав 863,5 млрд грн, а зовнішній гарантований державою борг — ще 232,06 млрд грн. Найсвіжіші дані у 2019 році є станом на кінець серпня: зовнішній борг України складає 1004,63 млрд грн, а зовнішній гарантований державою борг — ще 246,24 млрд грн. Тобто в гривневому еквіваленті держборг виріс в 1,16 разів, зовнішній гарантований державою борг виріс в 1,06 разів, а явно не в три рази.
Навіть якщо перерахувати борги України в доларах, ми не знайдемо росту в три рази, бо отримаємо ті самі цифри росту заборгованостей. На початку 2016 року зовнішній борг України складав 34,3 млрд грн, а зовнішній гарантований державою борг — ще 9,2 млрд грн. На кінець серпня 2019 року зовнішній борг України складає 39,8 млрд грн, а зовнішній гарантований державою борг — ще 9,7 млрд грн.
Автор: Віктор Пічугін, видання “Накипіло”
Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»