Днями у херсонських ЗМІ з’явилася інформація, що загальні витрати на будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул.Залаегерсег збільшилися з 358 мільйонів гривень до 532 мільйонів. Фактчекери перевірили чи правдиві ці твердження.
ТЕЗА: “В ході робіт в цьому році з’ясувалося, що територія, на якій проводиться будівництво моста, затоплена. На ліквідацію цього будуть потрібні додаткові витрати, тому днями між Херсонською ОДА та ПрАТ «Укратоменергобуд» був укладений ще один договір на виділення нових коштів. Тепер загальна сума витрат на роботи з будівництва мостопереходу становить 532 мільйони гривень”.
У 2017 році Управління капітального будівництва Херсонської обласної державної адміністрації після проведення тендеру уклало договір з ПрАТ «Укратоменергобуд» про будівництво шляхопроводу по просп.Адмірала Сенявіна – вул.Залаегерсег у Херсоні на суму 357 692 403,00 гривень.
Також у системі “Рrozorro” є тендер, згідно з яким Департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації за переговорною процедурою 2 жовтня уклав договір з цією ж фірмою про додаткові роботи на цьому об’єкті на суму 173 798 387,80 гривень. В Обґрунтуванні застосування переговорної процедури вказано, що будівельний майданчик практично підтоплений, тому “рекомендується прийняти рішення про зміну конструктивної схеми підпірної стіни та передбачити підсилення ґрунтів в основі… Таким чином, закупівля додаткових робіт необхідна для подальшого будівництва об’єкта та усунення ризику виникнення техногенної катастрофи”.
Отже, тепер загальна сума будівництва складає 531 491 390,80 гривень.
Цікавий факт: вперше про намір зведення цього мостопереходу заговорили ще 43 роки тому. У 1989 році почалася робота над першим проєктом магістралі, яка мала б розвантажити інші автомобільні дороги міста і з’єднати два мікрорайони – ХБК і Таврійський. Але він так і залишився на стадії розробки, повернулися до цього питання вже у 2000-х.
ВИСНОВОК:
- Отже, дійсно сума витрати на будівництво шляхопроводу збільшилися майже у 1,5 раза, звідки Херсонська ОДА буде брати ці кошти, поки не повідомлялося. До речі інформації про додаткові витрати на будівництво у звітах про хід робіт не було.
Мирослава Романова, “Вгору”
«Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах».