//

«Чорний піар» по-херсонські» – маніпуляції та фейкові документи проти конкурентів у виборчих перегонах від кандидата в нардепи Василя Зеленчука – Без Брехні

«Чорний піар» по-херсонські» – маніпуляції та фейкові документи проти конкурентів у виборчих перегонах від кандидата в нардепи Василя Зеленчука

На пленарному засіданні Херсонської обласної ради, яке відбулося 12 липня заступник голови обласної ради та кандидат у народні депутати по виборчому округу №186 Василь Зеленчук з трибуни звинуватив іншого кандидата у депутати по цьому округу у корупційних діях (27.07). 

Він заявив, що кандидат від політичної партії «Слуга народу» Олексій Ковальов, будучи юристом комунального закладу Херсонської обласної ради «Голопристанський геріатричний пансіонат» зареєстрував близько 12-ти фіктивних підприємств на людей похилого віку, які проживали у цьому пансіонаті, з метою «відмивання» грошей та ухилення від сплати податків.

З цього ж приводу, 16 липня, Зеленчук скликав прес-конференцію «Правда про «слугу народу» Олексія Ковальова», де обіцяв надати докази, які підтвердять цю інформацію.

На заході найчастіше повторюваною фразою Василя Зеленчука було: «Жулік буде сидіти у тюрмі, а не в парламенті». У словах Василя Зеленчука було багато гучних заяв без доказів, ось декілька з них.

 

ТЕЗА 1: «У відношенні Ковальова відкрито 2 кримінальні справи»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Херсонські журналісти отримали відповідь від слідчого відділу Головного управління Нацполіції у Херсонській області на запит про притягнення до кримінальної відповідальності кандидата у Народні депутати України Ковальова Олексія Івановича, де зазначено, що «в Єдиному реєстрі досудових розслідувань відсутня інформація про винесення вироків та оголошення про підозру слідчими слідчих підрозділів ГУНП  у Херсонській області Ковальову Олексію Івановичу».

Відповідь на запит до Головного управління НП в Херсонські області 

 

ТЕЗА 2: «Ось у мене Ухвала на обшуки у пана Ковальова, за адресами де вони (підприємства – ред.) були зареєстровані. Під час яких була знайдена велика кількість печаток, документів, які підтверджували діяльність цих підприємств»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Як доказ Василь Зеленчук надав судову ухвалу 2015 року. У цьому документі, дійсно, фігурує ім’я Ковальова, але сама ухвала задовольнила клопотання слідчого про обшук житла зовсім іншої особи – Кушнарєнко К.В.

Ухвала клопотання слідчого з “підставним” прізвищем

Юрист кандидата в депутати Едуард Когут, який був присутній на прес-конференції, після прохань прокоментувати слова Зеленчука, сам же спростував його слова (25.24):

«Звичайно, я, як юрист, не можу стверджувати про те, що Ковальов винний… Чи був проведений обшук, ми не знаємо, які матеріали були вилучені в рамках цього ми також знати не можемо, бо ми не є стороною кримінального провадження і не маємо до нього доступу. Але ми бачимо (в Ухвалі – ред.), що 5 осіб прямо вказують, що Ковальов за матеріальну винагороду змушував їх створити підприємства. Ми говоримо про те, що дана справа має розслідуватись , але на якій вона стадії на сьогоднішній день – нам невідомо.»

ТЕЗА 3: «Жулік буде сидіти у тюрмі, а не в парламенті»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з Конституцією України кандидат у депутати повинен бути громадянином України і на час виборів йому має вже виповнитися 21 рік. Кандидат у депутати повинен мати право голосу і останні п’ять років проживати в Україні. Не мають право балотуватися в депутати ті, кого суд визнав недієздатним або має судимість, що не знята в установленому законом порядку. Оскільки Ковальов не є фігурантом жодної кримінальної справи і його вина не доведена, він має право балотуватися до парламенту та бути обраним.

До того ж звинувачення Зеленчука є необґрунтованими, бо згідно Статті 62 Конституції України. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Тому на поточний момент, заява пана Зеленчука – є маніпуляцією!

 

Автор: Юлія Лук’яненко, «Вгору», м.Херсон

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

//
Exit mobile version