//

Другий тур виборів у Слов’янську. Як кандидат в мері від ОПЗЖ маніпулює наболілим питання водопостачання у місті – Без Брехні

Другий тур виборів у Слов’янську. Як кандидат в мері від ОПЗЖ маніпулює наболілим питання водопостачання у місті

У Слов’янську за результатами першого туру міських виборів жоден з кандидатів не отримав більше половини голосів виборців, тому Слов’янська міська територіальна виборча комісія визначила дату повторного голосування − 22 листопада 2020 року. Один з кандидатів вирішив діяти оперативно, адже до вирішальної дати залишилось декілька днів. Павло Придворов, кандидат на посаду мера від партії «ОПЗЖ» на своїй Facebook-сторінці 17 листопада 2020 року оприлюднив пост про те, що «у нашої команди «ОПЗЖ» є програма, щоб Слов’янськ був з водою» та перелічив її першочергові кроки. Чи дійсно кандидат у мери хоче вирішити одну з найважливіших проблем м. Слов’янськ або це класичні обіцянки задля голосів виборців, з’ясуємо. 

 

МЕСЕДЖ 1: «Первоочередные шаги: погашение задолженности горводоканала за предыдущие годы – инициирование законопроекта о выделении необходимых средств из госбюджета»

По-перше. Кандидат Павло Придворов хоче «ініціювати законопроект про виділення необхідних коштів з держбюджету для погашення заборгованості», але ініціювання законопроекту не входить у його посадові обов’язки як мера. Згідно з ЗУ «Про місцеве самоврядування» функції міського голови більш розпорядчі та адміністративні.

По-друге. Павло Придворов на своїй Facebook-сторінці 18 листопада інформує, що ВР 16 вересня 2020 року прийняла постанову № 3835 від депутатів «ОПЗЖ» про звернення до КМУ для забезпечення жителів Донецької області безперебійним водопостачанням. У проекті постанови зазначено, що «уряд повинен забезпечити фінансування в 2020 році за рахунок держбюджету, коштів Державного фонду регіонального розвитку, залученню інвестиційних коштів для реалізації проектів капітального ремонту та реконструкції об’єктів Другого Донецького водопроводу КП «Компанія «Вода Донбасу» та КМУ при підготовці проекту закону про держбюджет України на 2021 рік повинен передбачити видатки на фінансування реалізації проектів, визначених у пункті 1 цієї постанови».

Ця постанова спрямована на фінансування проектів з держбюджету на реконструкцію, будівництво та капітальний ремонт об’єктів для забезпечення безперебійним водопостачанням. Постанова не передбачає погашення заборгованості міського водоканалу за попередні роки, тому цей меседж є маніпуляцією з боку Павла Придворова.

 

МЕСЕДЖ 2: «Увеличение подачи на город объема воды собственного производства, обеспечение всех микрорайонов города круглосуточным водоснабжением»

По-перше. «Рубрика», українське суспільно-політичне видання, у статті Дмитра Журавльова про “перезавантаження” міської системи водопостачання вказує, що «головною проблемою Слов’янського водоканалу є втрати води через зношеність мереж, яка становить 80%, які не мінялися з 1970-х років». Згідно зі звітом про нормативи питного водопостачання в м. Слов’янськ − середній вік експлуатації водоводів сирої води складає 53 роки, водоводів очищеної води – 50 років, розподільної мережі – 58 років. Тому, «збільшення подачі на місто обсягу води» лише призведе до частих поривів старих труб.

По-друге. Донецька обласна державна адміністрація 18 червня 2020 року інформує, що проблеми з водопостачанням виникли у низці міст Донецької області через підвищення обсягів споживання води. Основним джерелом водопостачання міста Слов’янськ є Другий Донецький водопровід, який знаходиться в аварійному стані. За інформацією КП «Компанія «Вода Донбасу», для заміни аварійної ділянки цього водопроводу необхідно більше одного мільярда гривень. Проблеми продовжують існувати, адже 14 листопада 2020 року водопостачання п’яти населених пунктів Донецької області припинено повністю чи частково у зв’язку з проведенням аварійних, ремонтно-відновлювальних робіт на ділянці Другого Донецького водогону, на якому було виявлено новий порив у районі Черевківки (м. Слов’янськ).

На жаль, Павло Придворов не як не зможе вплинути на аварійний стан Другого Донецького водопровіду, адже таку суму може виділити лише держбюджет або іноземні джерела.

 

МЕСЕДЖ 3: «Ремонт внутригородских сетей, так как их износ составляет уже почти 70% и приобретение современной техники для горводоканала»

По-перше, на «ремонт і придбання сучасної техніки» повинен виділятися держбюджет або залучатися міжнародні фонди для виділення грошей. Про джерела фінансування та етапи для залучення коштів кандидат не говорить.

По-друге. Євген Каменщик, менеджер з енергоефективності з Молдови, у вищезгаданій статті у виданні «Рубрика» надає план певних дій, які потрібні для вирішення проблеми з водопостачанням у м. Слов’янськ на прикладі невеликого молдавського м. Тараклія. Євген Каменщик вказує, що «спочатку потрібно підвищити ефективності роботи обладнання, а для цього треба замінити електронасоси на сучасні і тим самим, за рахунок підвищення енергоефективності, знизити витрати на електроенергію». Водоспоживання в значній мірі залежить від ступеня благоустрою населеного пункту та його житлового фонду, враховують кліматичні умови, потужність джерела водопостачання, поверховість забудови та інші місцеві умови. Тому, Слов’янську потрібен менеджер з енергоефективності, фахівець який зможе прописати правильні кроки. Павло Придворов не є експертом у цьому питанні, тому його програма є більш маніпулятивною та спрямована на голоси виборців, а переліченні кроки недосяжні через брак коштів.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами ресурсу Realgazeta.com.ua

//
Exit mobile version