//

Епідемія туберкульозу в Україні триває вже 24 роки – чи правду говорить харківський нардеп? – Без Брехні

Епідемія туберкульозу в Україні триває вже 24 роки – чи правду говорить харківський нардеп?

Нардеп-мажоритарник Дмитро Микиша, який обрався за 181 округом на Харківщині, опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці допис про туберкульоз в Україні, в якому стверджує, що в країні оголошена епідемія цієї хвороби з 1995 року. Ми перевірили, чи дійсно це так.

Меседж: “В Україні з 1995 року оголошена епідемія туберкульозу”

Висновок: ПРАВДА

Дмитро Микиша 17 жовтня опублікував допис про важливість боротьби з туберкульозом. Ілюстрацією до цього допису стала інфографіка, в якій вказано, що епідемія цього захворювання оголошена в Україні з 1995 року. Офіційних наказів чи будь-яких інших документів Міністерства охорони здоров’я, які б встановлювали епідемію, наразі не збереглось. Але підтвердження ми знайшли в інших офіційних джерелах, а саме — в наказі МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі».

В уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» прямо вказано на оголошену і досі не закінчену епідемію цієї хвороби.

Ми не знаємо, звідки Микиша взяв дані про те, що  якщо не змінити підходи до боротьби з туберкульозом, остаточне подолання епідемії може зайняти 150 років, але епідемія дійсно оголошена вже 24 роки.

 

Автор: Віктор Пічугін, видання “Накипіло”

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

//
Exit mobile version