Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 9 грудня повідомив, що «ситуація із захворюваністю на COVID-19 стабілізувалася, про це свідчить статистика за кількістю людей, які захворіли, та госпіталізованих». «Нам вдалося збити це урагане розповсюдження коронавірусу», – заявив він.
Чи насправді маємо довгоочікуване покращення чи це лише маніпулювання? Перевіримо на прикладі Донецької області.
ПЕРЕВІРКА
За даними оперативного моніторинга про поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCOV по Донецькій області на 8 грудня, кількість «осіб цивільного населення, госпіталізованих з підозрою на випадок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 – nCOV та підтвердженим діагнозом – 1445 . З них: знаходяться на апараті ШВЛ – 37 , отримують кисневу підтримку – 544 . Питома вага незаповнених профільних ліжок становить 33,3%».
В той же час, заступник начальника управління – начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко повідомляє трохи іншу інформацію:
«Ліжка завантажені приблизно на 40%. З підтвердженим діагнозом COVID-19 у медзакладах знаходяться 693 особи і 752 людини, які очікують підтвердження чи спростування свого статусу», – зазначає Олександр Педенко.
40% вільних ковідних ліжок і 33,3% – суттева різниця. Якщо порахувати це не в відсотках, а в одиницях, то розбіг в 6,7% – це 145 ліжок.
Більш того, два тижні тому Олександр Педенко стверджував, що у медичних закладах 55% ліжок зайняті хворими як з СОVID-19, так і з підозрою.
Усього з початку пандемії на Донеччині на COVID-19 станом на 25 листопада захворіла 20871 особа, а на 8 грудня – 27035 осіб.
Тобто за 2 тижні захворіло понад 6000 мешканців області – це 22% від всієї кількості захворілих осіб. Чи є підстава стверджувати, що владі «вдалося збити це урагане розповсюдження коронавірусу»?
Якщо звітувати, з похибкою в 145 вільних ліжок, як це має місце в однієї тільки Донецькій області, то мабуть, позитивна дінаміка захворювання є. Але тільки в звітах…
Авторка: Наталка ПИШНА
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами Донецької області