//

Мер Києва Кличко під час інтер’ю намагався оперувати точними цифрами, але виходило або помилятися, або маніпулювати – Без Брехні

Мер Києва Кличко під час інтер’ю намагався оперувати точними цифрами, але виходило або помилятися, або маніпулювати

Мер Києва та очільник партії «Удар» Віталій Кличко 21-го червня надав інтерв’ю представникам «Главкому». Під огляд потрапила низка політичних та соціально-економічних питань. Проте, відповіді на деякі з них потребували більш детальнішого розгляду.

ТЕЗА 1: «Чотири роки тому черга в дитячі садки була 15 тисяч дітей, сьогодні – три тисячі»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Як і говорить Віталій Кличко: «Давайте оперувати цифрами». Насправді, він досить вдало використовує цифрові показники на власну користь. Але, що дійсно здатне об’єктивно висвітлити нинішню ситуації з чергами до дошкільних закладів, так це – охоплення дітей закладами відповідно до вікової категорії. Цей показник розраховується як відношення кількості вихованців закладів дошкільної освіти до загальної кількості дітей у віці 1-6 років (без дітей, що навчаються у перших класах  закладів загальної середньої освіти), помножене на 100.                                        Згідно з статистичними даними Держстату у місті Києві (до розрахунку входить міська та сільська місцевість) у 2015 р. охоплення становило 65 %, 2016 р. – 64 %, 2017 р. – 63 %, 2018 р. – 64 %.

Подана інформація наглядно демонструє, що ніякої позитивної тенденції у питанні черги до дошкільних закладів у місті Києві немає.

 

ТЕЗА 2: «Я дуже радий, що в Києві немає безробіття, що тут найвища зарплата в країні і найкраща освіта»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА / ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Спираючись на дані Головного управління статистики у м. Києві у 2018-му році рівень безробіття населення у віці від 15-и до 70-и років  складав 6,2 %, а працездатного віку – 6,6 %. Результати розрахунків приводяться у вигляді відношення до економічно активного населення відповідної вікової групи.

Одна з останніх новин, пов’язана з рівнем безробіття населення датується 13.02.19 числом. Вона була опублікована на Офіційному веб-сайті Київської міської ради. Приведена цифра – 6 %.

Наведені дані не співпадають з заявою мера міста Києва, щодо відсутності такого економічного явища, як безробіття серед населення.

Віталій Кличко не вказує про яку саме заробітну плату йде мова. Проте, згідно з даними, що наведені Мінфіном, станом на квітень 2019-го року, середня заробітна плата у місті Києві складає 15876 тис. гривень. Наступною за цим показником йде Донецька область із сумою – 12134 тис. гривень.

Це лише підтверджує сказане Кличком.

Питання, яке стосується виразу «найкраща освіта» є досить спірним. Адже, декілька київських вищих навчальних закладів дійсно займають передові позиції у українських рейтингах – Київський національний університет імені Тараса Шевченка і Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Саме ці навчальні заклади очолюють список 200-а найкращих університетів України. А також, неодноразово визнавалися у міжнародних рейтингах. Але, слід нагадати, що декілька університетів розташувалися на кінці рейтингового списку «Топ 200 Україна 2019» з низькими показниками якості. Серед них варто відмітити Європейський університет – 196-е місце, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука – 191-е місце і Академія праці, соціальних відносин і туризму – 185-е місце.

Тому, подібні наголоси – ніщо інше, як спроба продемонструвати лише світлий бік якості навчання в Києві.

 

ТЕЗА 3: «Ключовий виклик для нас – фінанси. Ми збільшили бюджет міста з 18 млрд у 2014 році до 60 млрд цього року, але й цих грошей недостатньо»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА (з прихованою МАНІПУЛЯЦІЄЮ)

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Сума видатків бюджету міста Києва згідно з Офіційним порталом Київської міської ради, станом на 2019-й рік, складає 57,4 млрд. гривень, а 2014-го року це показник був на рівні – 23,7 млрд. гривень.

Як видно з дослідження, Клічко обох показниках «помиляється» більше ніж на 2,5 млрд і на 5,5 млрд відповідно – суму достатньо значущу для будь-якого бюджету.

Або це некомпетентність очільника Києва, або маніпуляція з метою демонстрації «досягнень».

 

Автор: Отюський Артем

 

//
Exit mobile version