//

Нардеп Ігор Колихаєв щодо проекту закону про ринок землі – де правда у аргументах народного обранця? – Без Брехні

Нардеп Ігор Колихаєв щодо проекту закону про ринок землі – де правда у аргументах народного обранця?

Народний депутат 9 скликання Ігор Колихаєв був обраний на Парламентських виборах по 184 округу (Херсонська область). У Верховній Раді він є заступником голови Комітету з питань аграрної та земельної політики.

На своїй сторінці у Фейсбуці Ігор Колихаєв оприлюднив свою думку щодо  проекту закону про ринок землі.  Фактчекери перевірили, чи правдиві факти, які привів депутат.

 

ТЕЗА 1: «На сайті Мінекономрозвитку (до скороченої назви якого так, на жаль, і не додали питання сільського господарства, хоча галузь формує 12% ВВП) з’явився проект закону про ринок землі»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними Державної служби статистики, Номінальний ВВП за 2018 рік в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становив 3 трлн 558,7 млрд грн, з них сільське, лісове та рибне господарство дало 360 млрд 757 млн. грн, що складає 10,1 %.

 

ТЕЗА 2: «На мою думку, перш ніж знімати діючий понад 17 років мораторій, треба виробити потужні запобіжники всім загрозам, пов’язаним з ринком землі».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення було запроваджено Законом України «Про угоди щодо відчуження земельної частки (паю)», який парламентарі прийняли 18 січня 2001 року, а також ухваленим 25 жовтня 2001 року Земельним кодексом.

Мораторій діє вже більше 18 років, отже твердження «понад 17 років» є правдою.

 

ТЕЗА 3: «Чи потрібен в Україні ринок сільгоспземель, я переконаний, слід запитати в людей, адже земля за Конституцією є власністю українського народу».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Відповідно до статті 13 Конституції України “Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу”.

 

ТЕЗА 4:  «Нас запевняють, що допуск на цей ринок іноземних громадян можливий лише за умови, що вони зареєструють в Україні юридичну особу та будуть сплачувати податки в український бюджет. Однак відсікання країни походження засновника юридичної особи у запропонованому законопроекті не передбачено».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У проєкті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» вказано, що «Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:

а) громадяни України;

б) юридичні особи України;

в) територіальні громади;

г) держава.

Іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності».

Тобто те, що іноземці можуть купити землю лише якщо зареєструють юридичну особу в Україні – правда. Отже, у проєкті закону немає жодних обмежень щодо країни походження засновника юридичної особи.

 

Автор:  Юлія Лук’яненко, «Вгору»

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

 

//
Exit mobile version