//

Підгузки замість квартир: як фейк від «Страна.ua» докотився до Волині

Волинська ТРК «Аверс» 28 жовтня оприлюднила на своєму YouTube-каналі ролик, у якому йдеться, що українських пенсіонерів хочуть позбавити права на житло. Мається на увазі проєкт Закону України щодо посилення соціального захисту осіб похилого віку та ветеранів праці, який схвалили на засіданні Уряду 28 жовтня. Своє відео «Аверс» назвав так: «Українських пенсіонерів хочуть позбавити права на житло, проте забезпечити підгузниками». Це звучить маніпулятивно і стосується малозахищених верств населення, тому Район.in.ua вирішив розібратися, що з цією новиною не так.

ПЕРЕВІРКА

Першоджерелом цієї новини виявився російськомовний сайт Страна.ua. Їхній заголовок – ідентичний «Аверсу» і звучить так: «Украинских персионеров хотят лишить права на жилье, но выдадут памперсы. Проект решения Кабмина».

Сайт «Страна» входить у ТОП сайтів, які зловживають маніпуляціями та часто публікують фейки. Цього разу вони здивували – у своїй новині дали лінк на СПРАВЖНІЙ проєкт рішення Кабінету міністрів.

Ми відшукали, чим же відрізняється проєкт від вже чинного закону. Якщо коротко, то деякі зміни стосуються розширення вже наявних гарантій для осіб похилого віку, приведення деяких норм у відповідність до чинного законодавства (наприклад заміна слова «громадянин» на «особа»), визначення вікових категорій і забезпечення додаткових гарантій для осіб похилого віку (ті ж памперси, електронні браслети зі штрих-кодами, «Кнопка безпеки»).

Порівняльну таблицю нового законопроєкту і чинного ви можете переглянути самостійно за ПОСИЛАННЯМ.

Тепер розберемося, чи втратять українські пенсіонери право на житло. У розділі 2 нового законопроєкту «Статус ветеранів праці та пільги для них» виключили пункт 8 частини першої статті 7. Там ідеться про: «Першочергове одержання позики на індивідуальне (кооперативне) житлове будівництво з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва, а також першочергове одержання позики для будівництва або придбання дачних будинків…».

ВИСНОВОК

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресур rayon.in.ua

 

//
Exit mobile version