//

Страхування на випадок захворювання і безкоштовне лікування від Covid-19 в умовах стаціонару | ОЧІКУВАННЯ ТА РЕАЛЬНІСТЬ – Без Брехні

Страхування на випадок захворювання і безкоштовне лікування від Covid-19 в умовах стаціонару | ОЧІКУВАННЯ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

В той час, коли епідемія Covid-19 в Україні набирає обертів, чиновники вищого рангу з різних міністерств намагаються стабілізувати ситуацію різними методами. Хто більше зацікавлений у страхуванні на випадок захворювання на коронавірус і як влада маніпулює на цій темі.

Меседж: «Меморандум спрямований на консолідацію зусиль сторін щодо забезпечення учасників освітнього процесу доступними і якісними послугами в сфері добровільного страхування здоров’я на випадок хвороби, в тому числі захворювання на вірус COVID-19 “, – відзначили в МОН. І одночасно з цим: «Лікування хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в умовах стаціонарного догляду є безкоштовним для пацієнтів», – заявив Максим Степанов 14 липня 2020.

14 липня 2020 року Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що «лікування хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в умовах стаціонарного догляду є безкоштовним для пацієнтів». Степанов також зазначив: «У вартість лікування, яке держава компенсує хворим на COVID-19, входить вартість лікарських засобів і всіх маніпуляцій». Двома місяцями пізніше, 24 вересня, свій внесок у справу захисту населення від коронавірусу робить т.в.о. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. «Аби забезпечити учасників освітнього процесу», вчителів і школярів, «якісними та доступними послугами» на випадок захворювання COVID-19 підписується Меморандум зі страховими компаніями. Чи означає це, що лікування хворих з COVID-19 без персонального страхування виявилося на практиці не таким якісним та доступним, як планувалося? І чи дійсно є сенс укладати угоду зі страховою компанією?

МОН підписало меморандум з такими страховими компаніями – «Альфа-Страхування», «Українська страхова група», «Універсальна», «Уніка» і «ВУСО».

Попри закріплене Конституцією України право на безкоштовну медицину, через недостатність фінансових можливостей держава не може забезпечити потреби населення в охороні здоров’я за рахунок бюджетних коштів. Проблему можна вирішити шляхом введення інституту страхової медицини. Але і тут є перешкоди. Персональна страховка – це загальносвітова практика, яка, на жаль, в Україні майже не працює.

У всіх страхових компаній є обмеження за віком людей, які приймаються на страхування (найбільш часті обмеження — до 60-65 вроків). А максимальному ризику схильні як раз літні люди. Багато компаній, щоб уникнути страхування вже хворих людей, відстрочують початок терміну страхування (15-30 днів). Але за такий проміжок часу теж є ймовірність захворіти. Середня вартість страхового поліса становить 500-1000 грн, страхові пропозиції розраховані орієнтовано на 3-6 місяців, але виплати можуть не повністю покрити витрати на лікування. Як варіант, прописані вам ліки можуть не входити до списку препаратів, вартість якість компенсує компанія.

Хибнонегативний результат

Чи враховують чиновники, які рекомендують страхуватися від Соvid-19 те, що щонайменше 20% ПЛР-тестів показують хибнонегативний результат, за даними науковців Університету Джонса Гопкінса (США). А це означає, що 20 хворим із 100 виплат по страховому полісу не буде. Навіть маючи всі клінічні ознаки хвороби, ПЛР-тест може показати негативний результат.
«Жоден тест не є 100% точним. Хоча тестування можуть бути успішними в ідеальних лабораторних умовах, в реальному житті багато інших факторів впливають на точність, включаючи терміни проведення тесту, спосіб взяття мазка та поводження зі зразком. Також на більш точні результати тесту можна розраховувати на 8-9 день хвороби».

«Уніка»

«СК Уніка пропонує свої послуги зі страхування від ризиків стаціонарного лікування на СОVID-19 і смерті», – такі повідомлення отримали батьки учнів у Краматорську. Але вивчивши умови настання страхового випадку, можно збагнути, чому далеко не всі поспішають укладати договори зі страховиками.

«Альфа-Страхування»

Компанія страхує всіх бажаючих. Однак для тих, хто вирішив застрахуватися за участю «Альфа-Страхування», треба знати, що окрім стандартного пакету документів, страховики можуть запросити «додаткові документи» і теоретично можуть відмовити у виплаті коштів, якщо ці заздалегідь невідомі документи не будуть пред’явлені.

«ВУСО»

Компанія страхує на випадок коронавірусної хвороби осіб до 59 років. Заповнити заявку можна онлайн або по телефону, а після сплати (сума оплати 1436 грн.) – отримати поліс.

У разі страхування у компанії «ВУСО» для настання страхового випадку треба не просто мати підтверджений статус Соvid-позитивного. Діагностування можно пройти тільки в лабораторії з переліку ЦГЗУ. Для Донецької області – це три медичні центри в Маріуполі та один у Слов’янську. Тести інших лабораторій враховуватися не будуть, і це треба мати на увазі.

Страхові компанії кажуть, що не захищають від вірусу, але допомагають побороти фінансові наслідки. Страхувати себе та членів своєї родини чи ні – кожен вирішує самостійно. При укладанні угоди треба ретельно вивчити умови настання страхового випадку і всі інші «деталі», які потім можуть вплинути на процедуру настання виплат.

 

Авторка: Наталка Пишна

//
Exit mobile version