//

Тернопільщина не отримала ні копійки з коронавірусного фонду | ПРАВДА – Без Брехні

Тернопільщина не отримала ні копійки з коронавірусного фонду | ПРАВДА

Тернопільська область не отримала коштів із «Фонду боротьби із хворобою COVID-19 та його наслідками». Про це заявив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Тема грошей зараз дуже актуальна, адже і на всеукраїнському, і на місцевих рівнях працюють над бюджетами на 2021 рік. Окрім того, пандемія «витрясла» із місцевих бюджетів теж копійочку, то ж чи справді Тернопільщина не отримала нічого з Фонду,  перевіряли фактчекери.

ПЕРЕВІРКА

Меседж 1: На сьогодні у Тернопільську область не надійшло жодної гривні з коронавірусного фонду, який було створено на рівні України.

13 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про держбюджет на 2020 рік, згідно з якими було створено спеціальний «Фонд боротьби із хворобою COVID-19 та його наслідками», об’ємом 64,7 млрд грн.

Наша редакція направила запит із проханням надати інформацію, чи отримував регіон кошти із корона вірусного фонду і у якій сумі станом на 30 серпня. Адже свою заяву голова облради зробив наприкінці серпня.

У відомстві нам відповіли, що справді, Тернопільщина не отримувала ніяких грошей з «Фонду».

«Обласна державна адміністрація розглянула Ваш запит на інформацію та повідомляє наступне. Станом на 30 серпня 2020 року кошти «Фонду боротьби з гострою  респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою корона вірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» на рахунки обласного бюджету не поступали», – йдеться у документі.

Меседж 2: Як ми будемо працювати, якщо кошти з коронавірусного фонду, а це 63 млрд грн, йдуть сьогодні на зовсім інші речі.

У своєму відеоінтерв’ю Віктор Овчарук також зазначив, що гроші з Фону витрачаються не за призначенням. Чи так це?

Як йдеться у тих самих змінах до Закону, передбачалося, що кошти Фонду будуть спрямовані за двома напрямками:

– соціальний захист населення у період карантину (Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, Фонд із надання допомоги по безробіттю, перерозподіл зарплат, плюс обслуговування державного боргу);

– фінансування всіх необхідних протиепідемічних заходів, пов’язаних із протидією коронавірусу.

Проте, якщо переглянути інфографіку щодо розподілу коштів із Фонду, опубліковану на сайті Міністерства фінансів України, то можна побачити, що  гроші використовують не за цільовим призначенням, і «коронавірусними» мільярдами, схоже, почали «прикривати» дірки у різних сферах діяльності.

Зокрема, більшу частину коштів – 35 мільярдів – віддали на будівництво та ремонт 1459 кілометрів доріг державного значення. На широкого розпіарену програму президента «Велике будівництво». За відповідне рішення 18 червня  проголосувала Верховна Рада.

Ще майже 1,3 млрд грн з фонду боротьби з Covid-19 виділили на місцеві вибори, які пройдуть у жовтні. За документ № 3712 проголосували 330 парламентарів.

А 22 липня стало відомо, що Кабінет міністрів має намір виділити 2 млрд грн зі спеціального фонду по боротьбі з коронавірусом на сферу освіти та науки. Ці кошти планують спрямувати на виконання трьох бюджетних програм. Йдеться про забезпечення пожежної безпеки в установах, підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень, поліпшення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників.

Окрім того, Рахункова палата України повідомила, що наразі розподілено всі кошти, а витрачено лише третину – 19,5 млрд грн.

Серед основних статей витрат очільник відомства назвав:

Також глава відомства зазначив, що не освоєними залишилися кошти по шести бюджетних програмах в сумі 14 млрд грн. Зокрема, 6 млрд грн не було виплачено МОЗ на доплати до зарплат медиків, ще 5,3 млрд грн не використано на закупівлю обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я.

ВИСНОВОК:

Матеріал підготовлено Тернопільським медіа-центром в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» 

//
Exit mobile version