//

У Херсоні ЗМІ поширили НЕПРАВДИВУ новину про будівництво ТРЦ «Хортиця» – Без Брехні

У Херсоні ЗМІ поширили НЕПРАВДИВУ новину про будівництво ТРЦ «Хортиця»

Днями на херсонських ресурсах з’явилась інформація про те, що нібито в Херсоні побудують новий торгівельно-розвалаьний центр Khortitsa Mall. Інформацію про відкриття торгівельного центру ми побачили на кількох сайтах, зокрема: Херсон ДейліХерсон Онлайн: Херсон Онлайн, Любимый Херсон: Любимий Херсон.

МЕСЕДЖ: “22 грудня на херсонських сайтах з’явилась інформація про те, що у Херсоні будуватиметься великий торгівельний центр із 250 магазинами та кінотеатром. Називатись він начебто буде Khortitsa Mall. Журналісти додали навіть макет”.

Макет ТРЦ, який розмістили на херсонських сайтахМакет ТРЦ, який розмістили на херсонських сайтах

Скріншот помилкової новини про ТРЦ Khortitsa в Херсоні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Серед херсонських сайтів інформацію першим поширило видання Любимый Херсон із посиланням на Інтерфакс: у них новина вийшла 17 грудня. Отже, першоджерелом новини став Інтерфакс. Наразі новину вже виправили на сайті інформагенції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скріншот спростування

Журналісти Любимого Херсона  після оприлюднення новини зв’язались із директоркою з комунікацій компанії-інвестора і вона пояснила, що ТРЦ будуватись буде, але не в Херсоні — у Запоріжжі. Про це у них вийшла стаття-спростування. Після звернення новину виправили і на Інтерфаксі.

Два інших херсонських видання, у яких ми знайшли інформацію, помилку не виправили. Отже сталась суто людська помилка, адже у тексті є порівняння з ТРЦ «Фабрика» у Херсоні. Та херсонські видання мала б насторожити назва Хортиця, яка однозначно асоціюється з Запоріжжям.

Подібна помилка передбачає виправлення: спростування окремим матеріалом або у тексті матеріалу, як це зробили Любимый Херсон або Інтерфакс, а згодом і Херсон Дейлі. Якщо цього не зробити, то читач, який шукатиме інформацію про ТРЦ в Google, швидко знайде інформацію про будівництво, а от спростування знайде не одразу.

Авторка. Євгенія Вірлич
Матеріал підготовлено Cavun.City в рамках ініціативи «Мережа регіональних проектів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) при менторстві ресурсу «БезБрехні»
//
Exit mobile version