//

“Від мостопереходу до «відбудови» Херсона” | ТОП-5 МАНІПУЛЯЦІЙ від кандидатів у мери Херсону – Без Брехні

“Від мостопереходу до «відбудови» Херсона” | ТОП-5 МАНІПУЛЯЦІЙ від кандидатів у мери Херсону

До виборів лишаються лічені години — вже навіть не дні. Ми зібрали власний рейтинг найгучніших обіцянок херсонських кандидатів в мери, їхніх дій та заяв, які мають явні ознаки фейків та маніпуляцій. 

Мостоперехід

Мостоперехід з вулиці Зала Егерсег до проспекту Сенявіна — це багаторічний біль херсонців. Проєкт виготовили ще понад 30 років тому, але наразі мост так і не збудували. Втім, фінансують його останнім часом доволі непогано. Нещодавно виділили черговий транш на 300 мільйонів гривень з Державного бюджету.

Але кандидати в мери активно використовують питання мостопереходу і маніпулюють фактами. Наприклад, Юрій Кирилов та команда партії «Слуга народу», від якої він балотується, дуже пишались виділенням 300 мільйонів гривень, але на сесії міської ради, де вирішували земельне птання щодо мостопереходу і не змогли вирішити з першого разу, він не приходив, хоча є депутатом Херсонської міської ради.

Володимир Сальдо рекомендував передати будівництво мостопереходу до повноважень Облавтодору, а ще — об’єднатись та записати відеозвернення до Президента. Також він зазначив, що минулоріч записали звернення про ремонт дороги Херсон — Миколаїв «і це спрацювало». Тобто кандидат використовує певні маніпуляції.

Про мостоперехід говорив і Михайло Опанащенко. Він пропонує добудувати його за три роки. 

«Я понимаю, что в проeкт ужe никто нe вeрит. Но я вообщe нe вижу какой-то большой проблeмы и оcнования для пиара. А c 2012 года мы только и cлышим обeщания мэров, губeрнаторов, дeпутатов. Это обычный моcтопeрeход. Он нужeн для того, чтобы облeгчить жизнь хeрcонцам. И мы завeршим eго cтроитeльcтво».

Справа, у тому, що Михайло Опанащенко був і депутатом Херсонської обласної ради (з 2010 року), і Народним депутатом України (2012 — 2014 рр.). Тобто саме в його силах та повноваженнях було продовження будівництва мостопереходу та впровадження ініціатив. Втім. після 2014 року політик, який зокрема голосував за «диктаторські закони» 16.01.2014 року, знову з’явився в публічному політичному просторі лише у 2018 році. Тому вбачаємо маніпуляцію у його словах.

Транспорт і перевезення

Тема транспорту в Херсоні доволі болюча: його не вистачає, ввечері після 19.00 важко дістатись до будь-якого району міста. Періодично на темі транспорту маніпулюють політики — і ми теж віднайшли такі маніпуляції і навіть фейки.

Наприклад, новина про те, що Ігор Колихаєв організував рух маршруту №8 — це фейк. Новина розійшлась по багатьох ресурсах — наводимо скріншот з одного з них та архівну копію статті: раптом оригінал видалять.

Справа у тому, що повноваження проводити перемовини з перевізниками щодо часу руху маршрутів є виключно у представників міської влади. Зокрема виконком міської ради затверджує графік руху маршрутних таксі та автобусів і тарифи. Так, в Херсоні він не відрегульований остаточно, тому є проблеми: перевізникам виконком хібащо надав завдання відрегулювати рух у нічний час.

Таким чином, Ігор Колихаєв надав інформацію про домовленість із перевізником, хоча подібних повноважень у нього немає: домовленість має бути прописана в угоді між перевізником та міською радою або її виконавчим органом. Це не повноваження кандидата, який наразі є просто фізичною особою, як і будь-який мешканець Херсона.

Чистота в Херсоні

Ще одна проблема, яка хвилює містян і гостів Херсона, це чистота. Вулиці міста засмічені — навіть у центрі сміття вчасно не вивозять. І міська влада із цим нічого не може вдіяти.

Артем Кияновський, який наразі є депутатом міської ради, в одному зі своїх повідомлень вже після реєстрації кандидатом в мери зазначив: «Щоб у місті було чисто, ним не повинна правити нечисть».

Однак, Артем Олександрович — депутат різних рад з 2002 року, зокрема міської з 2015-го. Отже, шанс докласти зусилля для збереження чистоти у місті у нього був. Тобто повідомлення можна розцінити як дещо маніпулятивне.

Маніпулятивним можна вважати і «прибирання» вулиці Суворова Володимиром Салдо. Разом із командою вони висаджували квіти на центральній вулиці та влаштували підмітання. Подібна акція — повноваження виконавчих органів міської ради та відповідних комунальних підприємств. Сам же Володимир Сальдо — чинний депутат Херсонської міської ради, який також має повноваження щодо контролю прибирання та естетичного вигляду міста.

«Відмивав» місто і Михайло Опанащенко. Акція з прибирання вулиць охопила кілька районів. Втім, як ми вже зазначали, подібні акції кандидат став влаштовувати лише тоді, коли почав передвиборчу кампанію на посаду міського голови: до цього не було його офіційних звернень до міської влади або інших гучних заходів щодо прибирання в позавиборчий період.

Будинки в Херсоні

Доволі гучна історія виявилась зі старою будівлею в Херсоні, яка втім не є пам’яткою — не має відповідного статусу, але має історичну цінність та знаходиться у приватній власності. У жовтні 2020 року Володимир Сальдо «зносить закинуту будівлю, що вже багато років псувала центр міста своїм виглядом». Саме так виглядала ця новина в низці інформаційних ресурсів, що є ознакою маніпуляції.

Втім, будинок є приватною власністю інших осіб, щодо нього тривають судові суперечки. Він дійсно виглядає неохайно: там багато сміття та живуть безхатченки, але зносити його не має права особа, яка не має стосунку до будівлі та відповідних дозволів.

Кандидат пояснив свій вчинок тим, що про це давно просили сусіди, які потерпають від дій безхатченків та сміття. Також у сюжеті про цей випадок зазначається, що нібито господарів важко знайти. Втім, серед господарів — юридична особа, якій належить частка в будівлі — і частку цю передали рішенням Виконкому Херсонської міської ради у квітні 2012 року, коли виконком очолював Володимир Сальдо.

Також Володимир Сальдо — чинний депутат Херсонської міської ради (в каденції 2010 — 2015 рр.) і мав повноваження вплинути на стан будинку. Втім, як депутат, не вплинув. Відео щодо зносу будинку наразі більше недоступні. Тому ми використали статтю колег.

Бібліотеки

Про бібліотеки, можливість їхнього закриття та маніпуляції навколо цього питання ми вже писали. Можна ознайомитись більш детально в матеріалах.

Історія успіху: щонайменше до кінця 2020 року херсонські бібліотеки не закриватимуть. Також ми писали, що Володимир Сальдо дещо зманіпулював на питанні мораторію на закриття бібліотек. Маніпуляції напередодні виборів: хто «рятував» херсонські бібліотеки і чому коштів для них немає

«Відзначився» і інший кандидат в мери — Юрій Кирилов. Він привітав бібліотекарів із професійним святом (30 вересня), зазначивши про маніпуляції навколо цього питання (архівна копія статті), проте під час голосування за мораторій на закриття бібліотечних закладів він не голосував — його не було на сесії.

Також він допустив кілька помилок, які не мав би допускати депутат міської ради. Наприклад, голосування за приватизацію приміщень було в грудні 2019 року, а не на початку 2020-го; документи про приватизацію з сайту міської ради не зникали — їх там просто не було.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Kavun.city

//
Exit mobile version