//

Як екс-заступник голови Донецької ОДА розказував американському виданню, що він професор і викладач університету – але ці «сторінки» в його офіційній біографії відсутні – Без Брехні

Як екс-заступник голови Донецької ОДА розказував американському виданню, що він професор і викладач університету – але ці «сторінки» в його офіційній біографії відсутні

Стокоз Ігор Сергійович – звільнений нині з посади заступник голови Донецької ОДА, став одним із героїв очерку Мелінди Херінг – старшого наукового співробітника Інституту зовнішньої політики (США). В матеріалі «Everything You Know about the Donbas Is Wrong», що вийшов на сайті «Atlantic Council» автор розповідає про особисту зустріч і спілкування з Ігорем Стокозом:

«Stokoz, meanwhile, has done just about everything under the sun: he was a “red director” of a Soviet plant, spent seven years as a professor of Ukrainian literature at Taras Shevchenko University, and more recently bought and sold real estate in Kyiv. The bald and grizzled Stokoz is tough. Covered in pro-Ukrainian tattoos, he smokes constantly and offers brilliant, running commentary on Ukraine’s politics for six straight hours while he shows me how Donetsk oblast is changing for the better».

В перекладі теза звучить наступним чином: «Стокоз, тим часом, може майже все під сонцем: він був «червоним директором» радянського заводу, пропрацював сім років в якості професора української літератури в університеті ім.Тараса Шевченка, а нещодавно купав і продавав нерухомість у Києві. Лисий і сідий Стокоз крутий. Вкритий проукраїнськими татуюваннями, він постійно курить і робить блискучі коментарі щодо української політики протягом шести годин, коли він показує мені, як Донецька область змінюється на краще».

Як бачимо, в тезі міститься чимало біографічних відомостей про колишнього заступника Донецької ОДА. Чи всі вони відповідають дійсності – перевіряли фактчекери.

 

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Під час спілкування з авторкою очерку Ігор Стокоз, надав їй недостовірну інформацію про свою трудову діяльність. Інформація щодо освіти Ігора Стокоза та його трудової діяльності розміщена на офіційному сайті Донецької ОДА.

В переліку посад, які обіймав Ігор Стокоз, не вказано, що він викладав в університеті. Втім слово «професор» може означати не лише вчене звання викладача закладу вищої освіти чи наукового співробітника науково-дослідної установи, а у мові оригіналу (professor) мати трактування – «викладач», «учитель». Але немає жодного підтвердження, що Ігор Стокоз сім років викладав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка українську літературу.

Більш того, освіта Ігора Стокоза не дозволяє йому бути викладачем української літератури. В 1991 році він закінчив Київський державний педагогічний інститут ім. Горького за спеціальністю «дефектологія», вчитель початкових класів, української мови та літератури шкіл для глухих та слабочуючих, сурдопедагог дошкільних закладів.
.
Не відповідає дійсності й інформація стосовно так званого «червоного директора». Радянський Союз, з яким пов’язуються поняття «червоний директор», припинив існування 26 грудня 1991 року. В цей час Ігор Стокоз займав такі посади:
-1984 – 1984 – лаборант кафедри сурдопедагогіки та логопедії, дефектологічний факультет КДПІ ім. Горького;
– 1984 – 1986 – служба в армії;
– 1986 – 1991 – асистент кафедри сурдопедагогіки та логопедії, дефектологічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. Горького».

Матеріал було опубліковано 27 червня, його перевели та передрукували кілька українських видань, але Ігор Стокоз не спростовує недостовірну інформацію щодо себе.

 

Автор: Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

//
Exit mobile version