//

Як кандидат на посаду міського голови Краматорська маніпулює на питанні карантинних обмежень. – Без Брехні

Як кандидат на посаду міського голови Краматорська маніпулює на питанні карантинних обмежень.

9 листопада, в Україні оновили карантинне зонування. І, відповідно, встановили низку заборон. З новою схемою адаптивного карантину не згодні місцеві підприємці: спочатку вони перекрили автомобільну дорогу Краматорськ-Слов’янськ, а потім протестували під виконкомом. Люди вийшли з вимогою не забороняти їм продовжувати діяльність на час карантину.

Міський голова Краматорська Андрій Панков провів зустріч з активістами-підприємцями. Про це він повідомив на своїй фб-сторінці:

«Багато нарікань з боку підприємців викликають обмеження, введені з моменту віднесення нашого міста до червоної зони. Підприємці справедливо посилаються на інші міста, де також діє червона зона, але обмеження м’якіші. Тут є два фактори – або такі обмеження не прийняті місцевими комісіями, що є прямим порушенням закону з боку органів місцевого самоврядування, або ж дійсно, Державна комісія з ТЕБ та НС у ряді регіонів не вводить такі обмеження. Вважаю це несправедливим. Саме тому ми просимо очільника ОДА Павла Кириленка звернутись до Кабінету міністрів України з проханням переглянути обмеження у частині регулювання діяльності суб’єктів господарювання».

Чи дійсно міський голова має змогу вплинути на процес перегляду карантинних обмежень, чи обіцянки Андрія Панкова – це лише маніпуляція напередодні другого туру місцевих виборів, які назначено на 15 листопада, і де він виступає одним з двох кандидатів на посаду очільника Краматорська? Перевіряємо!

ПЕРЕВІРКА

З одного боку, зарахування міст до різних зон відбувається відповідно до показників, а не якихось «справедливо – не справедливо». Тут немає політики чи суб’єктивного бачення. Є суто цифри і рівень небезпеки. У Донецькій області з початку пандемії на COVID-19 захворіли 14 582 особи, з них 5 242 одужали, 224 випадки – летальні.

Кабінет міністрів зазначає, що регіони позначають червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Для червоної зони обмеження та їх кількість встановлює спільним рішенням державна та регіональна комісії ТЕБ і НС

З іншого боку, завдяки реформі децентралізації у місцевої влади дійсно є право на те, щоб встановлювати ті обмеження, які вони вважатимуть за потрібне. До того Кабінет міністрів вже визнавав повноваження місцевих органів влади запроваджувати обмеження в регіонах, адже саме на них лежить відповідальність за темпи поширення інфекції в зонах їхньої діяльності. І деякі мери вдалися до оскарження дій Кабміну і позовів до суду на рішення Уряду.

Лист-звернення до керівництва Донецької області, який підготував чинний міський голова Краматорська Андрій Панков, – є профанацією, бо рішення Кабміну скасовується через суд . А якщо проаналізувати практики “карантинних” тяжб, стає зрозуміло, що судовий розгляд може затягнутися на місяці, якщо не роки. До моменту, коли буде вирішено задовольнити претензії позивача і скасувати карантин, він вже може давно скінчитися. У такому випадку для міста на практиці майже нічого не зміниться.

ВИСНОВКИ

//
Exit mobile version