//

Як кандидат в народні депутати Валерій Писаренко намагався перемогти на 168 окрузі Харкова, маніпулюючи своєю знаковістю у розвитку міста – Без Брехні

Як кандидат в народні депутати Валерій Писаренко намагався перемогти на 168 окрузі Харкова, маніпулюючи своєю знаковістю у розвитку міста

На позачергових виборах до Верховної Ради самовисуванець Валерій Писаренко знову боровся за крісло в парламенті. Центральна виборча комісія зареєструвала його кандидатом в нардепи по одномандатному округу №168. Писаренко був депутатом чотирьох скликань Ради, але в цьому році програв кандидатці від партії «Слуга народу» Марії Мезенцевій.

У виборчій кампанії політик акцентував увагу на своїй ролі як нардепа в розвитку Харкова. Як приклад — пост у соціальній мережі Facebook, розміщений 20 липня (до речі, у так званий «день тиші», коли законом заборонено проводити будь-яку передвиборчу агітацію). Ми проаналізували твердження кандидата.

 

ТЕЗА 1: «Ми знайшли можливість вивести Харків, в першу чергу Шевченківській район, у лідери за фінансуванням соціально-економічного розвитку».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, головним розпорядником субвенції є Мінфін. Грошову допомогу на розвиток територіальних одиниць можуть отримати народні депутати, а також інші суб’єкти..

За інформацією Громадського руху «Чесно», у 2017 році округ Валерія Писаренка отримав найбільшу субвенцію в Україні — 87,5 мільйона гривень. З них 57 мільйонів отримала фірма члена виконкому міськради, екс-«регіонала» Олександра Харченка піся укладення договору з Харькіьвским зоопарком. До цього акційне товариство «Трест Житлобуд-1» підписало з міським звіринцем декілька угод на реконструкцію приміщень на загальну суму 280 мільйонів гривень. При цьому будівельна компанія фігурувала в кримінальному провадженні щодо розтрати коштів, виділених на реконструкцію парку Горького.

Ще 1,4 мільйона гривень субвенцій були витрачені на ремонт дитячого садку №178. Підряд на суму приблизно 1,5 мільйона гривень без тендеру отримало ТОВ «Будівельна компанія “Макробуд”». У вересні 2017-го активісти «Харківського антикорупційного центру» повідомляли, що цей підрядник під час реконструкції скверу на проспекті Незалежності придбав урни для сміття за подвійною ціною. Також правоохоронці у 2018 році відкрили кримінальне провадження щодо підозри будкомпанії у створенні фіктивних фірм, прикритті незаконної діяльності та безпідставному формуванні податкового кредиту розміром понад 1,7 мільйонів гривень.

Таким чином, Валерій Писаренко маніпулює думкою виборців, оскільки опускає інформацію про те, що субвенції на розвиток громад йдуть в повному обсязі.

 

ТЕЗА 2: Писаренко каже, що його команда посприяла розвитку Харкова як туристичного бренду. За його словами, у місті вже закладені інфраструктурні проекти — зоопарк і океанаріум, — які «стануть однією з візитівок Харкова для залучення туристів», що дозволить більше інвестувати у розвиток міста.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Реконструкція комунального підприємства «Харківський зоопарк» почалася у 2016 році. У липні того ж року депутати міськради проголосували за виділення з бюджету 104 мильйонів 338 тисяч гривень на ремонт підприємства. При цьому план розбудови також затверджував січня владою Харкова.

Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування», розгляд прогнозу бюджету міста, затвердження або внесення внесення змін до нього вирішуються виключно на пленарних засіданнях міськради. Таким чином, Валерій Писаренко, будучи на той момент народним депутатом, не міг безпосередньо брати участь у питанні реконструкції зоопарку.

Крім того, політик не надсилав до органів центральної влади депутатських запитів з проханням підтримати з держбюджету ремонт зоопарку.

Цікаво, що проектом, який сприятиме залученню більших інвестицій у місто, екс-депутат називає саме зоопарк. Так, «Харківський антикорупційний центр» неодноразово фіксував завищення цін на тендерах звіринця. Серед останніх — переплата на закупівлі фруктів для тварин.

 

Автор: Віктор Пічугін, медіа-проект “Накіпело”, м. Харків

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

 

//
Exit mobile version