Депутат львівської міської ради Валерій Веремчук у серпні, коментуючи антикарантинні протести, заявив, що Львів не отримав жодного апарату штучної вентиляції легень за гроші бюджету. Чи справді це так – у нашому фактчеку.
ПЕРЕВІРКА
Це допис зі сторінки політичної партії «Варта» у Facebook: «Коли тільки вимагати, рано чи пізно почнеться спротив. І карантин – не виняток. Уряд ставить умови, вимагає на місцях посилення обмежень, але… Яку підтримку від держави мають окремі міста, регіони?
Наприклад, Львів не отримав жодного апарату штучної вентиляції легень за гроші з бюджету. Все купував або за міські гроші, або допомагали благодійники і волонтери.
«Ми всю весну чесно дотримувалися карантину. Та уряд діє в одностороньому порядку. Ставить вимоги, але не цікавиться, як житимуть люди, з чого житиме місто, якщо знову закрити бізнеси», – Валерій Веремчук емоційно висловився в ефірі «4 каналу».
Щоб перевірити цю інформацію, ІА Дивись.info надіслала інформаційні запити до Львівської міської ради, а також до департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації щодо кількості закуплених за час карантину апаратів ШВЛ та джерела фінансування.
Згідно із відповіддю, отриманою від управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, до закладів охорони здоров’я за період дії карантину надійшло 55 апаратів ШВЛ: 29 апаратів ШВЛ на суму на суму 28,7 мільйона гривень придбано за кошти міського бюджету Львова; 24 апарати на суму 17,6 мільйона гривень надійшли як благодійна допомога і 2 апарати на суму 100 тисяч гривень надійшли централізовано з державного бюджету.
Отже, 2 портативні апарати ШВЛ «Osiris» отримала 8-ма міська клінічна лікарня Львова.
Натомість у відповіді департаменту охорони здоров’я ЛОДА, повідомляється, що Трускавецька міська лікарня державним коштом отримала апарат ШВЛ «Ювент-А» вартістю майже 550 тисяч гривень. А також вказують і два портативні апарати ШВЛ, куплені для 8-ої міської клінічної лікарні Львова, на загальну суму 128 тисяч 400 гривень. (Про них зазначено і в відповіді ЛМР.)
Ще один апарат ШВЛ «Hamilton C3» вартістю понад 1 079 993 гривень для Миколаївської районної лікарні було придбано за залишок коштів медичної субвенції 2019 року та Розвадівської ОТГ.
ВИСНОВОК
ІА Дивись.info проаналізувала слова депутата міської ради Валерія Веремчука і дійшла висновку, що політик маніпулює і каже неправду на тлі гострої не тільки для регіону, а й для країни загалом ситуації з коронакризою. Звісно, кількість куплених державним коштом апаратів не така велика, як за рахунок місцевих бюджетів і переданих благодійниками, але все ж вони були куплені.
Автор. Оксана ДУДАРМатеріал підготовлено в рамках проекту “”Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Dyvys.info