//

Як на тлі місцевих виборів ЗМІ маніпулюють гострими питаннями медичного забезпечення людей похилого віку – Без Брехні

Як на тлі місцевих виборів ЗМІ маніпулюють гострими питаннями медичного забезпечення людей похилого віку

У ЗМІ доволі часто критикують впроваджені реформи, особливо медичну. Особливо ця тенденція проявляється напередодні виборів – це чудовий інструмент на тлі гострої для суспільства теми зажити авторитету та популярності.

Журналісти, не вивчаючи принципи та правила роботи структур, пишуть про їх недбалість та невиконання обов’язків посилаючись на джерела, які не мають жодної доказової бази. Днями одне з херсонських видань опублікувало статтю – ”На лікування пенсіонери Херсонщини останні копійки витрачають”.
У матеріалі розповідається про пенсіонерів з Великоолександрівського району Херсонської області. У 78 річної жінки “важка хронічна хвороба серця …Але до стаціонару жінку ніде не зважуються шпиталізувати”… Розібравши матеріал по тезах, виявили, що стаття містить численні маніпуляції.

ПЕРЕВІРКА

Одразу звертає на себе увагу наступний момент –  яка саме хвороба та причини, чому саме цю жінку “не наважуються” покласти до стаціонару – в статті не озвучуються.

Також у статті не вказується прізвище подружжя пенсіонерів, тому перевірити, чи дійсно вони існують і мають такі проблеми, – неможливо. Також не вказується назва конкретних медичних закладів, а лише населені пункти. Ці маркери вже вказують на маніпулятивність матеріалу.

Крім того, вказується, що на 6 візитів до лікарень у Херсоні та Бериславі та на медикаменти пенсіонери витратили 42 000 гривень, але до матеріалу не додано жодного документа, жодної квитанції. Більше того – не вказується, навіть на словах, назви препаратів та процедур, що були оплачені.

“До того ж, інвалідності безпорадна старенька офіційно не має, і теоретично повинна звертатися до сімейного лікаря чи до поліклініки, хоча практично неспроможна туди самостійно дістатися”. Тут виникає питання, чому людина в такому тяжкому стані, коли вона не може сама пересуватися, не оформила інвалідність.

За коментарем до наступної тези: “Але ж і службу 103 так само затисло в лещатах медреформи, як і рядових пацієнтів. У «швидкої» в пріоритеті екстрені виклики, і саме їх фінансують. А укол хронічно хворій жінці в цю категорію не потрапляє” ми звернулися до директора Херсонського обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрія Бовкуна:

Уколи хронічно хворим ніколи і не потрапляли у категорію екстрених випадків. Згідно з Законом про екстрену допомогу, хронічні хворі повинні звертатися у центри Первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) до сімейного лікаря. НСЗУ фінансує пакет, який має назву “Екстрена медична допомога”. Можна подивитися договір з нашим Центром, де прописані (у розділі СПЕЦІАЛЬНІ УМОВИ в кінці договору – ред.) всі випадки, які фінансуються НСЗУ. Але ми виїжджаємо і на не екстрені випадки, коли людина не може отримати допомогу від ПМСД, або якщо це ніч. Але не в ті строки, згідно з якими, ми маємо доїхати у невідкладних випадках. Якщо людина дзвонить – у неї підвищений тиск – це не екстрений випадок, ми даємо рекомендації і говоримо: якщо буде вільна машина, почекайте,  приїдемо. Всі не екстрені випадки фінансуються з внутрішніх резервів Центру.

Також всі випадки, які відносяться до екстрених, можна переглянути в постанові Кабінету Міністрів від 21 листопада 2012 р. “Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події”.  Постанова прийнята ще у 2012 році, а Закон України “Про екстрену медичну допомогу” – в 2013 році. Тому не можна казати, що такі ситуації, коли швидка не приїжджає, або приїжджає пізніше,  з’явилися з впровадженням медичної реформи.

ВИСНОВОК

 

Автор. Мирослава Романова

Матеріал підготовлено в рамках проекту “”Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Vgoru.org

//
Exit mobile version