//

«Золоті лавки Кернеса» – де правда, а де маніпуляція? – Без Брехні

«Золоті лавки Кернеса» – де правда, а де маніпуляція?

На тлі виборчих перегонів  у Харкові актуалізувалася тема, так званих, «золотих лавок Кернеса». Річ у тім, що місцева влада вкотре провела тендер по закупівлі матеріалів для реконструкції парків за цінами начебто, вищими від ринкові. Відповідає це дійсності чи ні – зясовували журналісти «БезБ».

 

МЕСЕДЖ 1: «Лавки для скверу ім. Ф. Сафарова у Харкові закупили за 14 500 грн за штуку».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Інформацію про начебто надмірну вартість лавочок для парку розмістили на офіційній сторінці харківскі антикорупціонери. Новина про те, що харківська влада в черговий раз купує об’єкти інфраструктури міста за завищеними цінами швидко розійшлася мережею та викликала невдоволення користувачів.

Проте, якщо оцінювати законність закупівель саме за такою ціною, то все в рамках діючих норм законодавства – згідно інформації системи ProZorro, спершу дійсно планувалося закупити лавки вартістю 14 500 грн за штуку.

Втім, згодом договір переглянули і ціни дещо знизили – лавки будуть купувати за ціною 12 500 грн за штуку.

Тобто можна констатувати, що інформація про вартість лавок для парку є достовірною, хоча сама вартість – викликає питання (навіть після її зниження).

 

МЕСЕДЖ 2: «Лавки закупили за завищеними цінами?»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Чи могли закупити паркові лави дешевше? За правилами проведення тендерів, які відображені у Законі «Про публічні закупівлі», договір укладається із учасником торгів, який запропонував найнижчу ціну за послугу. У даному випадку, харківська влада не порушила «букву» закону та підписала договір із ТОВ «ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ ПЛАНЕТА БУД», яке запропонувало найнижчу ціну за здійснення робіт – 30 999 900 грн.

Тобто, спираючись на Закон «Про публічні закупівлі», міськрада не могла укласти договір дешевше, адже учасників тендеру було всього два і ціни коливалися в діапазоні 30 млн грн. Закон не порушили.

Втім, очікувану вартість проведення робіт вказує саме ініціатор торгів – Харківська мерія, саме КП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД». І така цифра часто стає орієнтиром під час проведення публічних закупівель. У нашому випадку мерія оцінила орієнтовну вартість виконання робіт у 31 077 000 грн, тож обирала між договорами за 30 999 900 грн та 31 076 000 грн!

В цьому якраз і можна вбачати маніпуляцію умовами тендерної заявки і як наслідок – вибору «необхідного» підрядника.

До того ж, як показує практика інших міст України, платять за паркові лавки державні та приватні підприємства куди дешевше. До прикладу, публічні закупівлі “Комітету мікрорайону “Новодеснянський” у Києві. Згідно договору, паркові лавки зі спинко закупили за 4680 грн за штуку.

Або торги Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Подільського району Києва з договором про закупівлю паркових лавок за ціною 2,687 грн за одиницю.

 

Автор: Артем Листопад

//
Exit mobile version