//

За окремими показниками індексу Світового банку Україна за 4 роки погіршила своє становище на 5 – 48 позицій – Без Брехні

За окремими показниками індексу Світового банку Україна за 4 роки погіршила своє становище на 5 – 48 позицій

Індекс ефективності логістики (Logistics Performance Index, LPI) – один з інструмент порівняльного аналізу логістичних можливостей країни у різних профілях галузі.

Рейтинг базується на всесвітньому опитуванні операторів на місцях (глобальних експедиторів та експрес-перевізників) та кількісних даних щодо ефективності ключових складових всього логістичного ланцюга.

Головними показниками даного вимірювання є загальне місце країни у рейтингу, а також ефективність роботи митниці, розвиток логістичної інфраструктури, якість логістичних послуг, обсяг і участь у міжнародних морських перевезеннях.

У період 2010-2014 року Україна піднялася в рейтингу зі 102 місця на 61. Проте з 2014 по 2018 рік вона втратила 5 сходинок і посіла у минулому році 66 місце. Експерти здебільшого пов’язують таке падіння з втратою Криму та війною на Донбасі.  

З основних показників рейтингу з 2014 по 2018 рік наша держава погіршила своє становище за якістю роботи митниці – втрата 20 позицій, якістю і розвиненістю інфраструктури – втрата 48 позицій, по міжнародних морських перевезення – втрата 1 позиції.

Поліпшення спостерігалося лише у сфері якості логістичних послуг – Україна піднялась на 11 позицій.

Джерела:

http://siteresources.worldbank.org/INTTLF/Resources/LPI2010_for_web.pdf

https://lpi.worldbank.org/sites/default/files/LPI_Report_2014.pdf

https://openknowledge.worldbank.org/bitstream/handle/10986/29971/LPI2018.pdf

PS. «БезБ» відкрив рубрику «10 років покращення». Підґрунтям для початку роботи над нею стало декілька меседжів, які активно використовували (інколи маніпулятивно) за часів вже попередньої влади та під час останніх президентських перегонів.  А саме:

  1. Україна і Польща, після розвалу соціалістичного блоку, мали  однаковий економічний потенціал, тому досягнення нашого західного сусіда часто згадують, як докір недолугості правлячої еліти нашої держави.
  2. «В Україні краще ніж у Росії» – даний меседж не конкретизує, за якими критеріями «краще». Звичайно, ми маємо безперечні досягнення в області демократії, народовладдя, волевиявленні громадян. Однак, є ще інший бік «медалі краще» – економічний. І тут не все так однозначно, зважаючи на те, що Росія – світовий постачальник нафти і газу.
  3. Період в 10 років був вибраний за наступних причин. По-перше, і «злочинна влада Януковича» у 2010 році і проєвропейська Порошенко у 2014 році отримали мандат виборців фактично під ідентичними гаслами: «Будуємо нову країну» («Партія регіонів»), «Жити по-новому» (БПП «Солідарність»). По-друге, під час правління кожна з «політичних еліт» пишалась своїми досягненнями, прорахунки і недоліки списуючи на «попєрєдників», або «злочинну владу». Водночас, після втрати керма керування країною, і перша, і друга еліти отримували різко негативний статус.

Враховуючи, що пересічний громадянин дуже часто опиняється в полоні маніпулятивної риторики або емоційних меседжів, «БезБ» говоритиме мовою фактів. Рубрика «10 років пАкращення» не носить формат викриття, але має на меті просвітницьку, пізнавальну функцію – надати фактичну, реалістичну картину економічного розвитку країни за останні 10 років.

Кожна публікація розкриватиме в доступній формі (через інфографіку і короткий опис) один із економічних або соціальних аспектів. До того ж, буде продемонстровано співвідношення показників України до Польщі і Росії.

//
Exit mobile version