//

«Україна живе у двох паралельних реаліях: в одній відновлення – це спосіб виживання, в іншій – краща безпека» – Без Брехні

«Україна живе у двох паралельних реаліях: в одній відновлення – це спосіб виживання, в іншій – краща безпека»

Відбудову в Україні розглядають як спосіб модернізації або як спосіб забезпечення базових потреб. «Україна живе в двох паралельних реаліях. Одна з них має кращі безпекові умови, а тому розглядає відбудову як можливість модернізації інфраструктури та посилення енергоефективності. Водночас інша частина населення живе під постійними обстрілами, без стабільного водо-, газо-та електропостачання. Тому відбудову розглядають як можливість підвищити шанси на виживання», – таку думку під час форуму «Єдність для перемоги та відновлення України» висловив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин.

 

Проблематика відновлення 

Так, наприклад, газотурбінні установки для одних громад є можливістю краще підготуватися до зими, а для інших це життєва необхідність.

Голова Агентства відновлення закликав громади до співпраці у відбудові, зокрема, через співфінансування проєктів: «Є можливість працювати із залученням коштів донорів, державних коштів, але можна залучати і ресурси самої громади».

Сергій Сухомлин зазначив, що серед задач, які має виконати Агентство відновлення – будівництво водогону в Миколаєві, початок проєкту будівництва соціального житла, захист обʼєктів енергетики та посилення енергоефективності.

«Ми розпочинаємо роботи з будівництва водогону вже цього тижня і маємо амбітну мету завершити проєкт у серпні 2025 року, щоб відновити водопостачання в Миколаєві», — додав Сергій Сухомлин. Але, окрім будівництва самого водогону, важливо також забезпечити, щоб цим водогоном йшла якісна вода.

Інша проблема громад – комунікації між населеними пунктами. Громади непокоїть стан доріг всередині самих громад – на деяких з них збільшилося навантаження з початком війни, інші потребують ремонтних робіт вже декілька років.

Сергій Сухомлин наголосив, що в пріоритеті – ремонт тих доріг, які необхідні для військової логістики, евакуації поранених або для забезпечення експорту. Представники громад західних областей скаржилися на стан доріг, які ведуть до цвинтарів, де, зокрема, поховані українські Герої.

«Розумію і поділяю думку про те, що дороги в Україні мають бути гарної якості. Але дорожній фонд передано на потреби оборони – коштів на дороги фактично немає. Наразі ми ремонтуємо ті дороги, які дозволяють забезпечити армію необхідним та проводити евакуацію поранених. Якщо ми не довеземо пораненого до лікарні, то, повірте, батькам цього військового буде байдуже, в якому стані дорога до кладовища», – заявив Сергій Сухомлин.

Такі дискусії розгорнулися під час XVIII форуму «Єдність для Перемоги та відновлення України», який пройшов у Києві 21 та 22 жовтня 2024-го року. До нього долучилися голови міських рад, народні депутати, представники уряду та міжнародних партнерів.

Слід нагадати, що нещодавно почалася реорганізація Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Нова структура має зробити роботу Агентства більш спроможною в реалізації національних проєктів. Про це голова Агентства відновляв  на зустрічі з послами країн G7 за участі Посолки Європейського Союзу в Україні. Основними  пріоритети Агентства на наступний рік:

За словами очільника Агенції Сергія Сухомлина, нова структура має зробити роботу Агентства більш спроможною в реалізації національних проєктів. Щоб проєкти отримували вчасну фінансову підтримку та швидко й якісно впроваджувались, нова структура має бути більш ефективною та прозорою для донорів і партнерів.

//
Exit mobile version