ФЕЙКовий магнітизм – чому «прилипання» монети на місце щеплення – повна нісенітниця – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

ФЕЙКовий магнітизм – чому «прилипання» монети на місце щеплення – повна нісенітниця

На тлі впрвадження масових вакцинацій від COVID-19? соцмережу Facebook заполонили вірусні відео, на яких користувачі прикладають монету до місця щеплення. І вона – липне!!!  Ми знайшли кілька таких відео підтверджень, що знімали користувачі у різних куточках світу. (скрін 1, скрін 2)

На деяких  з них учасники експериментують: монету прикладають до іншої руки. Там вона не тримається. Вірусні відео одразу взяли на озброєння прихильники теорії змов, запевняючи, що це ще один доказ вживлення чіпу у тіло людини – ну як же без нього. (скрін 3)

Про одну з найрозповсюдженіших теорій змов – чіпування внаслідок щеплення – ми вже згадували. Героєм міфу, що вакцини проти COVID-19 містять мікрочіпи, став співзасновник Microsoft Білл Гейтс. Прихильники теорії змови вірять, що саме він стоїть за глобальною схемою таємного імплантації та відстеження мільярдів людей. Білл Гейтс неодноразово заперечував цю претензію. А ми та інші незалежні організації з перевірки фактів не знайшли доказів на підтвердження факту чіпування та причетності мультимільярдера до цієї афери.

Але повернемося до монет. То чи липнуть вони до місця щеплення чи не липнуть і  де тут приховано черговий фейк – пояснюємо з точки зору… науки! Отак.

СПРОСТУВАННЯ

Навіть якщо уявити, що щеплення викликало магнітну реакцію, у дозі препарату має бути металеві інгредієнти. Перевірити наявність металу у препаратах не важко. Адже дані про склад препаратів знаходяться у вільному доступі. Для прикладу, у складі вакцини Pfizer метали відсутні. Препарат містить мРНК, ліпідні частинки, фосфоліпід, дигідрати фосфатів натрію та калію, хлориди натрію та калію, сахарозу, воду для ін’єкцій. Вакцина Moderna має схожий, “безметалічний склад”: мРНК, ліпиди, трометамін, трометаміну гідрохлорид, оцтова кислота, ацетат натрію та сахароза.

Препарати Johnson & Johnson та Astra Zenecа, створені на основі аденовірусу, що містить у собі білок коронавірусу. У складі вакцин є хлорид магнію. Однак, ця речовина не характеризується магнітною властивістю.

Деякі вакцини, такі як Coronovac, містять гідроксид алюмінію. Але його кількість настільки не значна, що не становить загрози людині і тим паче не наділяє місце щеплення магнітними властивостями. Такі солі алюмінію, як гідроксид алюмінію, фосфат алюмінію або сульфат алюмінію калію містять багато вакцин. Вони діють як ад’юванти, посилюючи та подовжуючи імунну відповідь на вакцину. Солі алюмінію сповільнюють вивільнення активного інгредієнта з вакцини після її введення та стимулюють імунну систему реагувати на вакцину. Вони також добре засвоюють білок і зупиняють білки у вакцині, що прилипають до стінок контейнера під час зберігання.

За даними дослідницької групи Oxford Vaccine Group, кількість алюмінію, присутнього у вакцинах, невелика – менш ніж 2 міліграми солей і менше міліграма фактичного алюмінію. Цього недостатньо, аби отримати такий ефект, як на відео. Згоден з цим твердженням професор школи фізики Дублінського Трініті коледжу Майкл Коуі. Науковець вважає магнітні властивості вакцин “повною нісенітницею”. У своєму коментарі виданню “Reuters” він зазначає, що для “магнітного” ефекту доза препарату має містити не менше одного грама заліза. При цьому, людина б точно мала відчути речовину, якщо вона б містилась у вакцині.

Тіло людини – магніт?

Якщо вакцини – “не залізні”, то як пояснити явище з монетами, що липнуть до тіла? Науковці мають кілька обґрунтувань.

Аль Едвардс, доцент з біомедичних технологій з Університету Редінга, заявив, що неможливо, щоб до рука людини після ін’єкції мала ефект магніту. Науковець стверджує, тіло людини складається з точно таких самих біологічних будівельних блоків, як і речовини, що містяться у вакцині, тому просто немає способу, щоб введення крихітного фрагмента цього матеріалу могло мати якийсь вплив. Більшість харчових продуктів складаються з подібних молекул, і вживання їжі не робить людей магнетичними.

Набагато ймовірніше, що відео демонструють прилипання заліза до шкіри, частково завдяки вологості на поверхні шкіри та тому, що предмет малий і легкий. Цей ефект схожий на те, як можна “приклеїти” монету до чола або балансувати ложкою на носі.

Отже, у фокусі з монетою все виявилося набагато простіше. Свою роль, скоріш за все, зіграла волога шкіра, а не чіпи, як припускають прихильники теорії змови.

 

Авторка: Катерина Філімонович

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja