//

Канал ICTV радить використовувати ефірні олії для відновлення нюху після коронавірусу | Де закралася МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні

Канал ICTV радить використовувати ефірні олії для відновлення нюху після коронавірусу | Де закралася МАНІПУЛЯЦІЯ

4 квітня телеканал ICTV опублікував сюжет: “Життя після коронавірусу. Як вберегтися від ускладнень?” Разом зі слушними порадами не зловживати антибіотиками при вірусній інфекції через ризик ускладнень та антибіотикорезистентності, не обійшлося і без альтернативної медицини. Де там правда, а де не зовсім – розбираємося.

ПЕРЕВІРКА

Поради повернути втрачений через коронавірусну інфекцію нюх за допомогою ефірних олій. Проте назвати цю новину фейком – буде не зовсім правильно, адже рекомендація в поважних наукових джерелах використовувати ефірні олії для тренування втраченого нюху – існує. Проте диявол як завжди в деталях і подачі інформації. Ось що каже Наталія Чернова, яку запросили на сюжет у якості експертки:

“Це по суті молекулярна медицина.  Молекула справжньої ефірної олії, 100% складу, яке має повну формулу, здатна проникати до клітинного рівня, впливати на обмінні процеси в клітині. По суті, це така мікрохірургія без ножа”. 

Насправді вже до цієї фрази виникає дуже багато питань. По-перше, про яку саме молекулу ефірної олії йдеться? Ефірні олії – це багатокомпонентна система. Те, що ефірні олії проникають на клітинний рівень, не робить їх унікальними. Все, що потрапляє в наш організм так чи інакше опиняється на клітинному рівні.

Проте, чи дійсно така “нюхова гімнастика” може повернути нюх? Насправді не відомо. Першу більше менш адекватну згадку про ефірні олії та їхню роль у поверненні втрати нюху можна знайти в науковому журналі Rhinology ще за 2017 рік.

Там радили по черзі вдихати 4 ефірні олії: евкаліпт, гвоздика, лимон та троянда. Проте вибірка пацієнтів, які брали участь у дослідженні, була відносно невеликою. А курс такого тренування нюху становить 3 місяці й цілком можливо, що ви просто не зрозумієте, чи то через ефірні олії нюх повернувся, чи то час прийшов.

В контексті коронавірусної хвороби цей метод згадувався в науковому виданні JAMA Network, але там йшлося саме про запахи, без прив’язки до ефірних олій. До того ж сеанси такої ароматерапії мають бути короткими – 20 секунд, приблизно двічі в день.

В сюжеті ж ICTV радили мастити оліями брови та ніс та розповсюджувати їх в приміщенні або нюхати 4 рази на день по 3 хвилини! НЕ занадто? І обґрунтування такої поради фахівці не надали.

За словами запрошеної експертки нібито показали себе ефективними такі масла як кайепут, айолі і лавр. Проте в поважних наукових виданнях, які згадані вище, йшлося лише про можливу ефективність таких запахів як евкаліпт, лимон, троянда та гвоздика. І жодної інформації про згадані в сюжеті олії.

Також “експертка” стверджувала, що ніби то олії мають “очищувати нервові закінчення від вірусного навантаження”. Проте деякі науковці припускають, що розлади нюху трапляються через те, що порушуються нейронні зв’язки, які відповідають за нюх. За словами лікарки-отоларінголога Терези Козак, ефірні олії нічого не очищують. “Це летючі речовини. Вони проникають лише у верхній носовий прохід.

Сама суть такої гімнастики – “пробудити” нейрони. Але для цього підійдуть і парфуми, і улюблені спеції і все, що може стимулювати “спогади” ЦНС ”, – каже вона.

ВИСНОВКИ

 

Авторка. Наталія Бушковська

//
Exit mobile version