//

НЕПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЯ нардепа від «Слуг народу» | Невакцинованих треба обмежити в правах за прикладом Ізраїлю – Без Брехні

НЕПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЯ нардепа від «Слуг народу» | Невакцинованих треба обмежити в правах за прикладом Ізраїлю

Хто тільки не спекулював на темі вакцинації від Covid-19. Ось і нардеп Дмитро Гурін, депутат від партії «Слуга народу», 29 березня на своїй сторінці у Facebook заявив, що «після того, як Україна буде забезпечена вакцинами на 100% населення, країна має рухатись шляхом, яким рухається Ізраїль – частково обмежувати права тих, хто відмовляється від вакцинації без медичних причин…». Скажемо так – радикально! Особливо, враховуючи ну просто «фантастичні успіхи» влади у питанні вакцинації громадян держави. Слова народного обранця можна було б не брати в рахунок (ну хто хайпонути не хоче), або Дмитро Гурін не представляв провладну партію. То є де пан депутат маніпулює і бреше – розбираємо!  

СПОСТУВАННЯ

По-перше. Представники ВООЗ та представники українського уряду вже неодноразово виступали з заявами про добровільну вакцинацію. Згідно з українським законодавством ЗУ ст. 12 «Про захист населення від інфекційних хвороб» стверджує, що «профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень».

Щеплення проти Covid-19 не вказано в переліку обов’язкових, тому населення не можуть обмежувати в правах через те, що вони не можуть/ хочуть вакцинуватися проти Covid-19. Також МОЗ України Наказом від 24.12.2020 прийняв «Дорожню карту з впровадження вакцини від Covid-19, спричиненої SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію Covid-19 в Україні у 2021-2022 роках», в якій затверджено, що «вакцинація від Covid-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп».

По-друге. Згідно з даними МОЗ в Україні за добу 31 березня 2021 року було щеплено проти COVID-19 17 170 людей. 248 736 людей було щеплено від початку кампанії вакцинації, з них отримали 1 дозу – 248 734 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 2 особи.

Згідно з «Our World in Data», наукове онлайн-видання зі збору глобальних даних, частка людей, які отримали хоча б одну дозу вакцини в Ізраїлі з населенням 9 млн. на 31 березня 2021 року становить 60%. В Україні з населенням у 41 млн. людей – 0,57%. У плані вакцинації МОЗ зазначено, що перший етап вакцинації ще не закінчений, адже повинно бути вакциновано близько 367 тис. людей. А останній п’ятий етап вакцинації, який розрахований на решту дорослого населення України, а саме близько 13 млн. людей, охопить лише 31%, а не 100%, тому до вакцинації усього населення України не те що ще далеко – по великому рахунку, у МОЗ немає таких планів.

Також є люди, які за станом здоров’я або через релігійні або етнічні переконання також не зможуть/будуть вакцинуватися.

По-третє. Дмитро Гурін стверджує, «Україна має рухатись тим самим шляхом, яким рухається Ізраїль частково обмежувати права тих, хто відмовляється від вакцинації без медичних причин». Але Gov.il, урядовий сайт Ізраїлю, інформує, що відвідувати місця, які працюють відповідно до «Зеленого стандарту» можуть:

1. Вакциновані − люди, які отримали 2 дози вакцини після закінчення не менше тижня після отримання другої дози (власники свідоцтва з вакцинації);

2. Люди, які видужали − володарі свідоцтва про одужання, у яких був діагностований Covid-19 або зроблений негативний тест;

3. Люди, які здали аналізи − ті, хто здали експрес-тест на вході та отримали негативний результат.

Навіть якщо у людини є зелений пропуск це не означає, що для неї немає обмежень. Спортивні заходи, культурні заходи, конференції та церемонії, гуртки для дорослих, вечірки, зали і сади для проведення заходів, фестивалі, театри і кінотеатри можуть працювати відповідно до «Зеленого стандарту» в одному з двох варіантів:

1. Сидячи без прийому їжі − заповнюваність приміщення у закритому залі повинна бути менш, ніж на 5000 місць − 75% / більш, ніж на 5000 місць − до 30%, а також лише одна людина на 7 кв. м. з попереднім замовленням квитків. Відстань між сидіннями маркована та становить ширину одного сидіння між групами.

2. Сидячи з прийомом їжі − заповнюваність у закритому та відкритому приміщенні повинна становити до 50%, а також лише одна людина на 7 кв. м. Повинен бути розподіл між зонами, використовуваними для прийому їжі й іншими зонами.

ВИСНОВОК:

PS. І маленька ремарочка на останок. В кінці свого посту нардеп дякує ресурсу «Страна.ua» за «підтримку дискусії на цю тему…». Безумовно, кожна людина, навіть з депутатським мандатом, може мати свої медійні вподобання. Проте, дякувати ресурсу, який веде деструктивну інформаційну політику щодо вакцинації (і просуває проросійськи наративи), часто поширюючи відверті фейки, про які ми неодноразово писали, нардепу від провладної партії – як мінімум, не камільфо…

 

Авторка: Каріна Богодьрова 

//
Exit mobile version