Росія намагається переконати, що її вакцина – найбезпечніша. Це НЕПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Росія намагається переконати, що її вакцина – найбезпечніша. Це НЕПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЯ

Днями, а саме 14 квітня у Росздравнадзорі (Росія) заявили, що не виявили жодного випадку рідкісних тромбозів після щеплення вакциною Sputnik V. Тобто Росія намагається переконати (звичайно ж на словах, а не науковими аргументами), що її вакцина безпечніша ніж закордонні розробки. Це не правда! І зараз доведемо чому. 

СПРОСТУВАННЯ

Ось як представляє цю інформацію керівниця російського відомства Алла Самойлова: У ході проведення фармаконагляду нами не зафіксовано жодного випадку тромбозів, які розвинулися на тлі вакцинації препаратом “Супутник V “і  стали наслідком його застосування“, сказала вона 14 квітня.

Вона зазначила, що “відсутність подібних побічних ефектів підтверджується і Міністерством охорони здоров’я Аргентини, які публікують дані за результатами клінічного застосування” “Супутника V”.

Проте у звіті Міністерства охорони здоров’я Аргентини все ж таки вказано 2 випадки імунної тромбоцитопенії, які зафіксували після щеплення російською вакциною.

Самойлова також повідомила, що “багатостадійна очищення” препарату “з використанням високотехнологічної хроматографії і мікрофільтрації виключає потрапляння в вакцину високих кількостей залишкової ДНК, яка є фактором ризику розвитку тромбозів”.

Чому росіяни так впевнені, що фактором розвитку рідкісних тромбозів є більша кількість нуклеїнових кислот, ніж в інших вакцинах не ясно, тому що достеменно причини імунної тромбоцитопенії наразі невідомі.

Є припущення, що S-білок (спайк протеїн) може провокувати таку реакцію імунної системи, яка й призводить до тромбозів. Але цей білок присутній в усіх типах вакцин і векторних, і мРНК і навіть інактивованих (як, наприклад, китайська вакцина Coronavac).

Також були повідомлення, що аденовірусний вектор може призводити до тромбоцитопенії. Гіпотезу щодо того, що спричинювати тромби може аденовірусний вектор висловили нещодавно і німецькі науковці. Але ця гіпотеза ще потребує підтвердження. Як і всі інші гіпотези.

Лікарі та науковці чесно кажуть: що саме може спричинити цю надзвичайно рідкісну імунну реакцію невідомо. Звичайно Росії вигідно вигадати причину та запевнити, що їхня вакцина цієї причини немає. Але міжнародна наукова спільнота лише досліджує це питання.

Більш того, деякі науковці й досі ставлять під питання, чи дійсно у цих випадках винна вакцина. Наприклад, це розповідає вірусолог Ерік ван Корп у своєму коментарі науковому журналу Nature: Надзвичайно важко зрозуміти, чи якийсь рідкісний побічний ефект дійсно пов’язаний з вакциною, особливо, якщо вакцина застосовується на десятках мільйонах людей”, каже він. 

Але Росії це вдалося “з’ясувати” легко, швидко та на свою користь. До того ж заява дуже вчасно була озвучена на фоні того, як Данія відмовилась від AstraZeneca, а США поставили на паузу Johnson&Johnson. 

ВИСНОВОК:

  • Росія збрехала щодо того, що після використання її вакцини не було помічено жодних випадків тромбів.
  • Немає чіткого пояснення, чому виникає це явище. І досі ведеться розслідування випадків. Заяви Самойлової варто розцінювати як одне з припущень. Не більше.
  • Російська вакцина – це політичний проєкт. Тому будь-які заяви на користь цієї вакцини треба в першу чергу розцінювати як політичні, а не наукові. 

Авторка: Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja