Сурдоперекладач показав два середні пальці | Як сайти-сміттярки познущалися з мови жестів і розповсюдили фейк – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Сурдоперекладач показав два середні пальці | Як сайти-сміттярки познущалися з мови жестів і розповсюдили фейк

Під час пандемія SARS-CoV фейки та маніпуляції дуже часто були побудовані на дискредитації вчених, політиків, експертів.  Цього разу сайти-смітники та месенджери підхопили та занесли в український інфопростір фейк із австралійською пропискою. Безіменний автор статті інформаційного порталу «Znaj.ua» з посиланням на Telegram-канал «Perepichka News» повідовим, що «сурдоперекладач одним жестом (показавши середній палець) проілюстрував причини пандемії під час брифінгу начебто голови Департаменту охорони здоров’я. Все б нічого, але публікація же набрала 40 тис. переглядів Де ж там фейк, а де правда – розбираємося.

 

МЕСЕДЖ 1: «Австралійський сурдоперекладач на брифінгу голови Департаменту охорони здоров’я штату Вікторія щодо ситуації з коронавірусною хворобою Covid-19 Бретта Саттона відзначився жестом, який щонайкраще ілюструє соціальні аспекти пандемії, а саме причини, через які інфекція продовжує поширюватися»

СПРОСТУВАННЯ

По-перше. На фотографії у публікації не голова Департаменту охорони здоров’я штату Вікторія − Бретт Саттон, а прем’єр-міністр штату Вікторія − Даніель Ендрюс.

По-друге. Новина з’явилася на «Perepichka News» 23 липня 2020 року. Згідно даних статті «Znaj.ua» в Австралії цього дня всього було виявлено 13 306 хворих та 410 нових випадків зараження. Бретт Саттон  був присутній на брифінгу 22 липня, але його сурдоперекладачем була зовсім інша людина (фото 1.2.).

 

МЕСЕДЖ 2: «Спеціаліст з жестової мови виставив два середні пальці, що багатьма було сприйнято символічно. Сурдоперекладач пояснив глухим австралійцям, чому так багато людей знову хворіють коронавірусів» 

СПРОСТУВАННЯ

22 липня 2020 року «SBS News»  транслювала прямий ефір брифінгу прем’єр-міністра штату Вікторії Даніеля Ендрюса та представників охорони здоров’я штату, на якому сурдоперекладач під час промови прем’єр-міністра дійсно показав два середні пальці в середині речення. Що ж насправді означає цей жест, давайте з’ясуємо.

По-перше. Expression Australia , громадська організація суспільства глухих, інформує що Auslan (австралійська мова жестів) не є універсальною, а унікальною для Австралії. Існує також американська (ASL), англійська  (BSL), китайська мови жестів та ін. На мову жестів впливають культура, мова та традиції кожної країни, як і багатьох інших мов. Існують Міжнародні жести (IS), які вивчають багато глухих, щоб більш ефективно спілкуватися один з одним, тому тлумачення певного жесту для кожної країни може бути різним.

По-друге. Auslan Signbank, сайт мовних ресурсів для Auslan, пояснює значення жесту австралійського сурдоперекладача в суспільстві глухих людей. Auslan Signbank, інформує що жест «два середні пальці» означає:

  1. Як Іменник, слова – наявність та вакансія;
  2. Як дієслово або прикметник – доступний (доступно), бути вільним або доступним, безкоштовно, запасний (гіфка 3.).

Auslan Services, національна організація перекладачів Auslan, на своїй Фейсбук-сторінці щодо цього жесту в прямому ефірі, повідомляє:

«Важливо розуміти, що це природні знаки Auslan, які  підписала та використовує громада глухих в Австралії. Є кілька прикладів скріншотів цього знаку, що циркулюють Інтернетом. Цей пост повинен підкреслити, що він є законним знаком і використовується кожен день тисячами глухих людей при спілкуванні».

По-третє. Даніель Ендрюс у своїй доповіді під час жесту сурдоперекладача  розповідав про те, що «мешканці штату Вікторія можуть зв’язатися з державної гарячою лінією коронавируса, щоб дізнатися про фінансову допомогу. Вікторіанці, які страждають коронавірусом, можуть отримати 1500 доларів. Сподіваюся, що багато людей зроблять цей телефонний дзвінок для відповіді й обробки дзвінка може знадобитися деякий час».

Коли був зроблений цей жест мова не йшла про те «чому так багато людей знову хворіють коронавірусів». Цю фразу написав «Perepichka News», а «Znaj.ua» доповнив, що «жест щонайкраще ілюструє соціальні аспекти пандемії, а саме причини, через які інфекція продовжує поширюватися». Інтерпретація жесту, як непристойного є повністю ініціативою українських платформ.

 

МЕСЕДЖ №3: «Залишається невідомим, чи був жест сурдоперекладача емоційним висловлюванням чи просто неправильно інтерпретованим висловом мови жестів» 

СПРОСТУВАННЯ

Інформаційний портал «Znaj.ua» в кінці статті інформує своїх читачів, що жест міг бути «емоційним висловлюванням чи просто неправильно інтерпретованим» тим самим портал не дає точного значення. Але Telegram-канал «Perepichka News» не робить такої заяви. Це власна маніпулятивна думка невідомого «знаївців», яка вводять в оману користувачів і читачів.

 

Автор. Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja