Вакцинація дітей від Covid-19: як діти переносять і які фейки вже про це поширюють – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Вакцинація дітей від Covid-19: як діти переносять і які фейки вже про це поширюють

12 травня консультативний комітет Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) схвалив вакцинацію від Covid-19 підлітків 12-15 років. У своєму пресрелізі компанія Pfizer заявила, що клінічні дослідження показали 100% ефективність та сильну імунну відповідь, яка виявилась навіть кращою, ніж у молодих людей віком 16-25 років. Всього в дослідженні брало участь 2260 підлітків. Вакцинація дітей від Covid-19 стартувала і зараз її отримали вже понад 600 000 підлітків.

Коли розгортається така довгоочікувана подія як вакцинація дітей від Covid-19 без фейків не обійтись. Не забарився з дезінформацією сумновідомий фейкотворець та антивакцинатор Сергій Гула. 

Вакцинація дітей від Covid-19: перший фейк про побічні наслідки

МЕСЕДЖ: 1 червня (символічно в день захисту дітей) Гула випустив  відео під страшним заголовком: “Такого світ не бачив”. Вражаюча кількість “побочок”. У відео він залякує нібито неймовірною кількістю побічних наслідків вакцинації дітей від Covid-19 вакциною Pfizer.

В посиланні до відео для вірогідності додано “джерело” сумнівний конспірологічний сайт під назвою “Народний оглядач”, який навіть називає відсоток тих самих страшних “побочок” 86%. Проте, які саме побічні реакції маються на увазі? 

Все ж Гула і Народний оглядач – «авторитетні» фейкарі, зі стелі фейки не придумують, тому на сумнівному сайті є посилання вже на адекватне першоджерело,  а саме документ Адміністрації з контролю ліків та харчових продуктів США (FDA).

А що ж там насправді

В документі описуються правила введення вакцини, умови її зберігання, а також побічні ефекти, які можна було спостерігати у дітей під час дослідження. То де ж там страшна цифра 86%? Вона дійсно є. Навіть 86,2. Та йдеться про біль в місці ін’єкції. (Pain at the injection site)

Таблиця 5: Дослідження 2 – Частота та відсотки підлітків із місцевими реакціями за максимальним ступенем тяжкості протягом 7 днів після кожної дози – Підлітки віком від 12 до 15 років

 Тобто у 86,2% дітей з 1127, які брали участь у дослідженні,  боліла рука після уколу. Але сильний біль був лише у 1% підлітків після 1 дози і у 7% після другої. При цьому у 23% дітей після ін’єкції плацебо також спостерігався біль в місці уколу. Тому що уколи це, в принципі, боляче. Тобто це “побічний ефект” від будь-якої ін’єкції.

Були у дітей і інші типові реакції: втома, головний біль, біль в м’язах, лихоманка, біль та набряк в місці уколу, дуже рідко нудота, збільшення лімфовузлів тощо.  Все те, що і зазвичай можливо після будь-якої вакцинації.

Проте там відсотки не такі великі, то ж для “сенсації” Гули не надто підходять. Показово, що головний біль та втома спостерігалися у 35-40% підлітків, яким вкололи просто плацебо. Та про це “викривач” Гула теж чомусь змовчав.

 

ВИСНОВОК:

  • Адвокат Гула вкотре перекрутив інформацію, подавши біль після уколу як “злочин проти людства”;
  • Діти мають нижчі ризики важко перехворіти на коронавірус. Проте навіть неприємні побічні ефекти після щеплення не зрівняються з мультисистемним запальним синдромом при коронавірусі, який залишається одним з найважчих ускладнень для дітей.  
  • Не слухайте Гулу. Він хронічно бреше.
  • Гула для конспірології каже на Covid-19 коронофікус, нібито, щоб його не засудити за розповсюдження дезінформації.

 

Авторка: Наталія Бушковська

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja