Скасування комунальних платежів і виплат по кредитах в Італії – фейк і маніпуляція – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Скасування комунальних платежів і виплат по кредитах в Італії – фейк і маніпуляція

Днями мережею розійшлося чергове “сенсаційне” повідомлення про відміну комунальних платежів і виплат по кредитах в Італії, яке при перевірці виявилося… маніпуляцією і неправдою. 

 

Вердикт. МАНІПУЛЯЦІЯ. ФЕЙК

Перевірка. 

16 березня 2020 року в Італії у зв’язку з критичною ситуацією з поширення вірус COVID-19 відбулося позачергове засідання Уряду на якому головував президент країни Джузеппе Конте.

По результатам засідання був прийнятий указ-закон «ВНУТРІШНІ ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ЗДОРОВ’Я ТА ПІДТРИМКА ЕКОНОМІКИ», який запроваджує певні дії щодо посилення національної служби охорони здоров’я та економічної підтримки сімей, працівників та підприємств, пов’язаних з епідеміологічною надзвичайною ситуацією, спричиненою COVID-19.

Указ охоплює заходи у чотирьох основних напрямках:

1) фінансування та інші дії щодо зміцнення національної системи охорони здоров’я, цивільного захисту та інших державних органів, що беруть участь у надзвичайних ситуаціях;

2) підтримка зайнятості та працівників для захисту праці та доходів;

3) кредитна підтримка сімей та мікро-, малих та середніх підприємств через банківську систему та використання центрального гарантійного фонду;

4) припинення платіжних зобов’язань за податками та внесками, а також іншими податковими зобов’язаннями та податковими пільгами щодо медичних робочих місць та премій для працівників, які залишаються на службі.

Щодо «відміни виплати кредитів». Слід одразу зауважити, що таке трактування є достатньо широким і узагальненим, а тому – певною мірою маніпулятивним.

Натомість в реальності у прийнятому указі-законі у Пункті 3 «Підтримка ліквідності домашніх господарств і підприємств» у питанні кредитної політики значиться наступне:

«Аби уникнути нестачі ліквідності для підприємств та сімей,  передбачені численні заходи, в тому числі через співпрацю з банківською системою. Основні з них:

а) мораторій на позики мікро-, малим та середнім підприємствам (що стосується іпотечних кредитів, лізингу, відкриття кредитів та короткострокових позик);

б) поширення роботи центрального гарантійного фонду для малих та середніх підприємств, а також для повторного перегляду існуючих кредитів. Зміни стосуються детально:

– безкоштовна гарантія фонду з припиненням зобов’язання сплачувати очікувані комісії за доступ до самого фонду;

– прийнятність гарантії операцій з передоплати боргів, щоб забезпечити задоволення передбачуваних, негайних потреб у  ліквідності компаній, які банківською системою вважають надійними;

– автоматичне продовження гарантії у разі введення мораторію або припинення фінансування, пов’язаного з надзвичайною ситуацією з коронавірусом;

в) скасування плати за невиконання за всі незавершені транзакції;

г) сприяння наданню гарантій позики самозайнятим працівникам, фрілансерам та фізичним особам-підприємцям;

Пукт 4 указу-закони «Податкові заходи по виконанню фінансових зобов’язань за для уникнення погіршують проблеми з ліквідністю» містить позицію, що магазинам і торговим точкам призначається податковий кредит, що дорівнює 60% від орендної плати в березні;

Тобто «відміни кредитування» – не має! Вводиться тимчасовий мораторій, певні пільги, а до поточних операцій застосовуються різні гарантії аби уникнути втрат та збитків. До того ж розширюються можливості з фінансової підтримки для людей, які працюють самі на себе.

Що стосується питання «відміни плати за комунальні послуги та житло на період карантину», то таких пільг для громадян указ-закон не передбачає. Тому дана інформація є неправдивою. Натомість документ містить інші пільгові позиції для громадян.

Так у Пункті 2 «Підтримка працівників та компаній з метою запобігання  втрати роботи через надзвичайні ситуації» є наступне:

– компенсація у розмірі 600 євро назначається щомісяця, без оподаткування, для самозайнятих працівників, що мають реєстраційні номери ПДВ. Компенсація передбачена для 5 мільйонів робітників;

– на підтримку працездатних батьків після припинення роботи шкіл передбачена батьківська відпустка для догляду за дітьми до 12 років або для дітей з обмеженими можливостям тривалістю 15 додаткових днів із збереженням 50% оплати праці. Крім того, передбачена компенсація на оплату послуг няні у межах 600 євро, а для працівників Національної служби охорони здоров’я та правоохоронних органів – збільшена до 1000 євро.

 

Автор. Олександр Гороховський 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja