//

Як фейкові новини формують помилкові спогади – Без Брехні

Як фейкові новини формують помилкові спогади

Фейкові новини формують помилкові спогади, впевнені вчені з Університетського коледжу Корка (Ірландія). До такого висновку вони прийшли за результатами дослідження напередодні референдуму в Ірландії про легалізацію абортів, повідомляє «Комерсант». Дізнавшись думку з цього питання кожного з більш ніж 3 тисяч респондентів, вчені запропонували їм декілька новинних репортажів на цю тему, два з яких були вигаданими і якимось чином паплюжили учасників цієї кампанії. Майже половина учасників експерименту доповнила фейкові новини багатими подробицями, про які «згадали» в ході опитування. До того ж, виявилося, що прихильники легалізації абортів найчастіше згадували фейкові неприємні новини про своїх ідеологічних супротивників. В останніх були такі ж «спогади» про прихильників легалізації абортів.

 

У 2017 році британське видавництво HarperCollins, що випускає відомий словник Collins English Dictionary, назвало «словом року» словосполучення fake news, вживання якого виросло з 2016 року на 365%. Факт пояснюється активним використанням словосполучення президентом США Дональдом Трампом. Втім, як виявилося, пан Трамп іноді і сам може дезінформувати свою аудиторію, як це сталося з його висловлюванням  про герцогиню Сассекську Меган Маркл та подальшим спростуванням власних слів.

Дональд Трамп у своєму Twitter назвав фейковими новини щодо його слів про герцогиню Сассекську Меган Маркл. Трамп стверджує, що ніколи не називав дружину принца Гаррі «противною».

«Я ніколи не називав Меган Маркл „противною“. Це придумали медіа, які роблять фейкові новини, і вони прорахувалися. Чи вибачаться CNN, New York Times та інші? Сумніваюся», – написав американський президент в Twitter .

Цікаво, що Трамп не згадав британське видання The Sun, яке перше опублікувало його репліку про Меган Маркл. Справа в тому, що на сайті The Sun опубліковано аудіозапис інтерв’ю. Це доводить, що Трамп все ж вимовив слово «nasty» (противний, бридкий) в адресу Маркл. Судячи з аудіозапису, фраза президента була відповіддю на питання про критику Маркл. Трамп сказав, що чує про це вперше. «Я цього не знав. Що я можу сказати? Я не знав, що вона противна», — такі слова наводяться в публікації від 1 червня. Трамп вже не вперше намагається назвати CNN і New York Times “виробниками “фейкових новин””, і його аудиторія схильна йому довіряти. Однак, як бачимо, у даному випадку, це політична риторика, в якій бреше сам президент США.

Сабіна Мусіна. За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

//
Exit mobile version