//

Фіналісти конкурсу фактчек-розслідувань від «БезБрехні» їдуть до Німеччини на стажування – Без Брехні

Фіналісти конкурсу фактчек-розслідувань від «БезБрехні» їдуть до Німеччини на стажування

Фактчек-проект «БезБрехні» реалізує міжнародні проекти ще з 2017 року.

Це участь у стажуванні і менторстві тоді ще молодих, а нині – досвідчених фактчекерів з Казахстану, які тепер є потужними та надійними нашими партнерами у спільних проектах, що поєднують представників декількох країн з різних регіонів світу і підтримані Фондом Сорос Казахстан.

І активна роль у представленні українського фактчекерства серед країн Східної Європи на двох робочих конференціях у Брно (Республіка Чехія), організованих чеським фактчек-проектом Demagog за підтримки Вишеградського фонду.

До міжнародних можна віднести і проект у Таджикистані з вишколу місцевих журналістів основам фактчекінгу та старт двох місцевих фактчек-проектів.

Цього року ми вперше реалізували навчальний проект обміну досвідом з колегами з Німеччини.

Протягом грудня 2018 – січня/лютого 2019 року були проведені навчально-практичні тренінги з фактчекінгу для груп проактивних молодих журналістів та працюючих студентів журфаків на базі:
Запорізького національного технічного університету,
Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького,
Сумського державного університету,
Харківської державної академії культури,
Запорізького національного університету.

З понад 100 учасників – 42 взяли участь у конкурсі фактчек-розслідувань. Шість молодих талантів стали переможцями. А саме: Артем Листопад (Харків), Анастасія Маркова (Харків), Вікторія Грибко (Запоріжжя), Маргарита Безбородова (Запоріжжя), Артем Отюський (Суми), Єва Кравчук (Черкаси).

Та головна нагорода попереду – фіналісти розслідувальних змагань отримали можливість пройти стажування в Німеччині в одному з топових медіа – видавництві TAZ.

Стажування не за горами. Тому вже скоро будемо мати репортаж про враження і нові знання. А головне – про апробовані на практичних заняттях з німецькими колегами нові ідеї щодо розвитку регіонального фактчекінгу.

А ми сподіваємось, що поточний проект – лише перший крок. Бо в нас ще багато прекрасної талановитої молоді!

   

 

//
Exit mobile version