//

Конференція з медіаграмотності від Академії Української преси – фактчекери в експертній «обоймі» – Без Брехні

Конференція з медіаграмотності від Академії Української преси – фактчекери в експертній «обоймі»

При слові конференція, як правило, у багатьох виникає асоціація з нудним, програмним заходом, де хтось щось говорить з трибуни, а в залі всі роблять вигляд, що слухають. Ну а в кінці – загальне фото для звіту і… розбіглись.

Але VII МІЖНАРОДНА НАУКОВО-МЕТОДИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку», де фахівці проекту «БезБрехні» вперше взяли участь, як представники і партнери тренерського і авторського «цеху» Академія української преси не була схожа академічний захід. Все якраз навпаки!

Тому, хоч ми, як фактчекери, маємо оперувати фактами і тільки фактами, але на перший план виходять емоції від вражень, рівня гостей та експертів, відгуків, критичних порад колег і партнерів, практичної роботи (куди ж без неї, навіть на конференції), а головне – від набутого досвіду.

На конференції були представлені головні медіагравці організацій, що сприяють критичному споживанню медіа суспільством, гості з пострадянських країн (Білорусь, Вірменія, Казахстан, Молдова, Грузія), регіональні та місцеві мультиплікатори обмінювалися результатами власних напрацювань.

У ході тільки першого дня роботи конференції, що була організована Академією Української преси за підтримки DW Akademie Europe and Central Asia  відбулося вісім пленарних сесій. До участі у тематичних модулях були долучені заступник Міністерство освіти і науки України Вадим Карандій, керівник відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина Аннетте Пьолькінґ, директор Медійна Програма, Internews Джиліан МакКормак, директор IREX in Ukraine Мехрі Дракман.

Спікерами у журналістському блоці виступили: Сергій Томіленко, голова Національна спілка журналістів України (НСЖУ), заслужений журналіст України, Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики, голова правління Громадське радіо, Олексій Мацука, засновник та головний редактор сайту Новости Донбасса та «Суспільне телебачення Донбасу», Володимир Мостовий, фундатор Комісії з журналістської етики, засновник газети DT.UA. Модератором виступив президент Академії української преси Валерій Іванов.

Другий день був насичений активною роботою майстер-тренерів в робочих тематичних групах з мультиплікаторами, мета якої полягала в обміні досвідом та побудові на основі аналізу застосованих знань оптимальної схеми-програми триденного тренінгу з медіаграмотності.

//
Exit mobile version